Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

Zwycięzca śmierci, piekła i szatana staje dzisiaj pośród nas z najpiękniejszym pozdrowieniem; ”Pokój wam!” Nasza wielkanocna radość może trwać dłużej. Każda niedziela jest małą Wielkanocą. Każde zwycięstwo nad pokusą i grzechem jest małą Wielkanocą, tryumfem Chrystusowego życia w nas nad śmiercią powodowaną przez grzech.

OGŁOSZENIA: (20.04.2014)

1. Składamy sobie życzenia. Pragnę Wam i sobie życzyć, abyśmy wszyscy byli świadkami Zmartwychwstałego Chrystusa. On potrzebuje dziś świadków, że człowiek żyje wiecznie, że miłość jest mocniejsza od nienawiści, a życie od śmierci.

2. W Poniedziałek Wielkanocny, 21 kwietnia Msze św. o godz. 8.30 i 10.30. Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i KUL.

3. W przyszłą niedzielę, 27 kwietnia-Święto Bożego Miłosierdzia, stąd po każdej Mszy św. będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego i będzie można ucałować relikwie Świętej Faustyny. W tym dniu papież Franciszek dokona w Rzymie aktu kanonizacji dwóch papieży: bł. Jana XXIII oraz bł. Jana Pawła II. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, Msza Święta dziękczynna za Kanonizację Papieży, możliwość ucałowania relikwii Jana Pawła II. W czasie tej Mszy pragnę podziękować za Sakrament Bierzmowania udzielony w 1964 przez abp Karola Wojtyłe i za Sakrament Bierzmowania udzielony 8.04.2014 przez Ks. Bp Tadeusza. Zapraszam w sposób szczególny Jubilatów i Młodzież Bierzmowaną do wzięcia udziału w tej Mszy dziękczynnej. Po Mszy św. poświecę pamiątkowe obrazy z wizerunkiem   Janem Pawłem II, który jest w naszej Parafii. Przyjmijcie je  jako pamiątkę tej wielkiej uroczystości i złożonej ofiary na tablicę upamiętniającą to wydarzenie. Zachęcam Młodzież, Jubilatów do wzięcia udziału w pielgrzymce do Częstochowy na nocne czuwanie z 14/15 czerwca. O godz. 21.37 modlitwy przy Pomniku za wstawiennictwem Świętego Jana Pawła II. Ofiarą do puszek wspieramy Diecezjalne Radio Anioł Beskidów.

4. Przeżyliśmy Wielki Tydzień, Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego, czas Rekolekcji Wielkopostnych, spowiedzi św. Dziękujemy Ks. mgr Pawłowi Hubczak  za Słowo Boże jakie do nas skierował w czasie  rekolekcji za całą Jego posługę sakramentalną w naszym Kościele także w  Triduum Paschalnym. Wdzięczność wyrażamy w pamięci modlitewnej.

5. Dziękuję:
- Pocztom sztandarowym, niosącym baldachim, feletrony, obrazy, świece. Panu Kościelnemu, Panu Organiście, Pani Wiesławie. Kołu Gospodyń Wiejskiej, Orkiestrze, Animatorom, Lektorom i Ministrantom  za poświęcony czas. Bóg zapłać!
- Tym którzy przygotowali Ciemnicę i Grób Pański; Pani Marii i Pani Małgorzacie, Rodzinie PP. Piela, Pani Sołtys, Grupie Młodzieży KSM na ręce Pani Prezes Dominiki, Panu Kościelnemu, Lektorom naszej Parafii .
- Strażakom za trud  czuwania przy Grobie Pańskim. To podziękowanie kieruję na ręce Pana Prezesa i Naczelnika Straży. Niech Dobry Bóg wynagrodzi Wam czas poświęcony. I w ogóle wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, że mogliśmy przeżyć: godnie i pobożnie te dni
- Rodzinie PP. Gilowscy, Śliwa, Białek za kwiaty na ołtarz. Za złożoną ofiarę na kościół i kwiaty do Bożego Grobu. Wszystkim, za wielką troskę o przeżycie Triduum Paschalnego i Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego składam serdeczne Bóg zapłać!

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego