Wychowywać do prawdy

W dniach 14-20 września 2014 r. z polecenia Episkopatu Polski przeżywamy Tydzień Wychowania, który poświęcony jest roli prawdy w odpowiedzialnym wychowaniu, roli prawdy w życiu społecznym, narodowym i państwowym jako niezbędnego warunku rozwoju naszej Ojczyzny.

W Tygodniu Wychowania i w święto Świętego Stanisława Kostki dzieci Szkoły Podstawowej w Słotwinie wraz z nauczycielami upamiętnili ofiary II wojny światowej w historycznej kaplicy, która znajduje się przy kościele N.S.P.J. w Słotwinie. Uczniowie przypomnieli o wydarzeniach 1 i 17 września 1939 roku. W tej kaplicy 50-lat temu modlił się i udzielił błogosławieństwa Metropolita Krakowski Arcybiskup Karol Wojtyła, dziś święty Jan Paweł II. On przeżył i znał tragedię wojny i nic dziwnego, że nieustannie modlił się o pokój. Przy pomniku poświęconym Tym, którzy zginęli za Ojczyznę odbyły się modlitwy za ofiary i o pokój na świecie i w naszej Ojczyźnie. Został zapalony znicz. Modlitwy zanosiliśmy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, bł. Ks. Jerzego Popiełuszki i św. Stanisława Kostki opiekuna dzieci i młodzieży, który często powtarzał „Do wyższych rzeczy zostałem stworzony i dla nich winienem żyć!”

Święty Stanisław Kostka dla poświęcenia się Bogu i Jemu służenia w zakonie Jezuitów podjął się niezwykłego wyczynu pielgrzymki pieszej ponad 1500 km przez Alpy i Apeniny, by dotrzeć do Rzymu. Ten niezwykły wyczyn św. Stanisława świadczy o jego bohaterstwie i wytrwałości w dążeniu do wytyczonego celu i pójścia za wezwaniem Pana.

Za przykładem św. Stanisława my także udaliśmy się pieszo do Zimnika, zatrzymując się i spoglądając na Krzyż na Górze Bindowej upamiętniający 50-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej, oraz przy pomniku poświęconym zamordowanym Polakom w Zimniku. Idąc podziwialiśmy przyrodę i piękno stworzonego świata, a na miejscu gry i zabawy oraz poczęstunek i odpoczynek.

Podziękowanie dla pani Dyrektor i Nauczycieli, że po raz kolejny przypominają prawdę historyczną a przez to wychowują do prawdy.

ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Wychowywać do prawdy