Plenerowa Droga Krzyżowa z Janem Pawłem II

Kiedy największy Pielgrzym tej ziemi Jan Paweł II odbywał swoją ostatnią wędrówkę, Rzym a z Rzymem i cały świat krzyczał: „Santo Subito” – natychmiast święty. Oto prawda o życiu i śmierci. Chrześcijanin, wsłuchany w nauczanie Jana Pawła II wie, że śmierć nie jest końcem. Sam Papież w Tryptyku Rzymskim pisał: „I tak przechodzą pokolenia — Nadzy przychodzą na świat i nadzy wracają do ziemi, z której zostali wzięci. «Z prochu powstałeś i w proch się obrócisz». To co było kształtne w bezkształtne. To co było żywe — oto teraz martwe. To co było piękne — oto teraz brzydota spustoszenia. A przecież nie cały umieram, to co we mnie niezniszczalne trwa!”.
Jakąż głęboką radością napełniły świat słowa kard. Ratzingera wypowiedziane podczas pogrzebu Jana Pawła II: Możemy być pewni, że nasz ukochany Papież stoi teraz w oknie domu Ojca, patrzy na nas i nam błogosławi.

W Święto Miłosierdzia Bożego 27 kwietnia 2014 Papież Franciszek ogłosił Jana Pawła II Świętym.

Wstawiaj się za nami Święty Janie Pawle II.

27 marca 2015 roku odbyła się w naszej Parafii Plenerowa Droga Krzyżowa śladami Jana Pawła II.

Podziękowanie niosącym krzyż, prowadzącym rozważania, Strażakom, Panu Janowi Pawlus, Panu Kościelnemu, Scholii Liturgicznej, Prowadzącym blog „Lipowa i okolice” i wszystkim uczestniczącym.

Chwila wspomnień i refleksji:

ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Plenerowa Droga Krzyżowa z Janem Pawłem II