Jesienna Parafiada Rodzinna

Już po raz kolejny dzieci, młodzież i dorośli oraz Wspólnoty parafialne: Akcja Katolicka, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Ministranci, Schola parafialna, Róże Różańcowe i Rada parafialna spotykają się na boisku LKS „Sokół”, aby wspólnie bawić się , rozmawiać, śpiewać i tworzyć wspólnotę.

Parafia to wspólnota ludzi wierzących. Parafia to wspólnota rodzin. Parafia powinna być podobna do domu rodzinnego, w którym dorośli opiekują się dziećmi, zdrowi-chorymi, a szczęśliwi i silni troszczą się o tych, którzy cierpią, są skrzywdzeni albo ulegają własnym słabością.

Czasy, w których żyjemy, to okres nieustannie zwiększającego się indywidualizmu, niezależności i anonimowości.

By stać się prawdziwym człowiekiem wspólnoty, musimy być za nią współodpowiedzialni. Robiąc coś dla innych, angażując się robię coś dla siebie.

W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać obchody XV Dnia Papieskiego pod hasłem, „Jan Paweł II - Patron Rodziny”

Przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II - papieża rodziny - módlmy się wspólnie za wszystkie rodziny, aby silne Bogiem stawały się prawdziwymi domowymi Kościołami, gdzie przekazuje się i pielęgnuje wiarę.

Tegoroczna Parafiada zbiegła się z rozpoczęciem obrad Synodu Biskupów o Rodzinie (4 października) w Rzymie, pod hasłem „Powołanie i misja rodziny w Kościele i w świecie współczesnym”. Nasze przebywanie we wspólnocie wpisuje się w nauczanie Jana Pawła II i ustanowiony przez Konferencję Episkopatu Polski Dzień Papieski w najbliższą niedzielę.

Dziękuję wszystkim, którzy dbają o to by parafia była rodziną rodzin, a także wspólnotą różnych stowarzyszeń i ruchów.

FOTORELACJA:

ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA