Dzień pełen wdzięczności

Z wielką radością zebraliśmy się na Mszy Świętej w niedzielne przedpołudnie  4 września 2016 r. Przybyliśmy do kościoła, by dziękować nieskończenie hojnemu Stwórcy za szczęśliwe zbiory, omijające nas klęski żywiołowe i by prosić o błogosławieństwo.

Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich zadbały o piękny wystrój wnętrza kościoła oraz ubogaciły Najświętszą Ofiarę swoim śpiewem i lekturą Bożego Słowa. W ofierze przyniosły dożynkowy chleb oraz płody ziemi.

Dzień ten był niezwykły także z powodu wielkiego wydarzenia w życiu Kościoła Katolickiego – w poczet świętych została włączona Święta Matka Teresa z Kalkuty. Papież Franciszek w kazaniu wygłoszonym podczas Mszy kanonizacyjnej mówił: „Dzisiaj przekazuję tę symboliczną postać kobiety i osoby konsekrowanej całemu światu wolontariatu: niech ona będzie waszym wzorem świętości! Niech ta niestrudzona pracownica miłosierdzia pomaga nam zrozumieć coraz bardziej, że naszym jedynym kryterium działania jest bezinteresowna miłość, wolna od wszelkiej ideologii i od wszelkich ograniczeń, skierowana do wszystkich niezależenie od języka, kultury, rasy czy religii.” O tym, jak praktykować tę bezinteresowną miłość mówiła sama Święta, a w kazaniu wspominał Ks. Proboszcz.

matka teresa z kalkuty

Wdzięczni Bogu za dar tej niezwykłej Świętej oraz za szczęśliwe zbiory i niestrudzoną pracę rolników w uroczystym korowodzie z przedstawicielami władz Gminy Lipowa, Pocztami Sztandarowymi OSP Słotwina oraz LKS Sokół udaliśmy się na salę OSP, by wysłuchać pięknego programu artystycznego przygotowanego przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich i nacieszyć się swoją obecnością.

Drodzy rolnicy tak jak wy dziękujecie dziś Bogu za błogosławieństwo tegorocznych plonów, tak my dziś dziękujemy za waszą pracę i korzystanie z jej owoców. Przepraszamy, że nie potrafimy często uszanować waszego trudu.

Prosimy dziś dobrego Boga, abyśmy na wzór Jezusa- który przeszedł przez ziemię czyniąc dobro- dzielili się chleb z innymi. Dzielić się chlebem to dzielić się miłością i dobrocią, abyśmy tak wychowywali młode pokolenie, o którym św. Jan Paweł II mówi, że jest przyszłością i nadzieją świata i Kościoła.

Dziękujemy:

• Pocztom Sztandarowym; Straży i LKS „Sokół”
  • Wójtowi Gminy Lipowa Jana Góra wraz z małżonką
  • Przewodniczącemu Rady Gminy Lipowa
  • Prezesom; KGW, Straży, LKS „Sokół”
  • Pani Radnej, Panu Radnemu, Pani Sołtys, Panu Przewodniczącemu Spółki Wodociągowej
  • Prowadzącej blog „Lipowa i okolice”
  • A przede wszystkim Kołu Gospodyń Wiejskich na ręce Prezes Pani Zofii Semik, Wszystkim parafianom i gościom

Ks.Proboszcz

ZDJĘCIA:

DSCN6949  DSCN6952  DSCN6959  DSCN6963  DSCN6965  DSCN6976
DSCN6981  DSCN6982  DSCN6983  DSCN6989  DSCN6992  DSCN6998