Ewangelie duszą różańca

7 października obchodziliśmy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. W niedzielę odbyła się procesja różańcowa do pięciu ołtarzy. Ołtarze w naszej parafii to Znaki Roku Jubileuszowego, które są umieszczone wokół kościoła i na placu kościelnym. Różaniec prowadzili Zelatorzy Róż Żywego Różańca. Przed każdą tajemnicą odczytywany był fragment z Pisma Świętego .

Na pytanie, jak ustrzec się bezdusznego odmawiania różańca, odpowiada święty Jan Paweł II w Liście apostolskim poświęconym różańcowi. Modlitwie różańcowej powinno towarzyszyć rozważanie tajemnic życia Jezusa. Tajemnice te zawarte są w Ewangeliach. Stąd święty Jan Paweł II nazywa różaniec „streszczeniem Ewangelii. Bez znajomości Ewangelii nie poznamy treści tajemnic, które mamy rozważać. Św. Hieronim pisał;, że bez znajomości Pisma Świętego nie ma znajomości Chrystusa”. To samo można powiedzieć o różańcu: bez znajomości Ewangelii nie ma znajomości tajemnic różańca świętego.

ZDJĘCIA:

DSCN7078  DSCN7080  DSCN7082  DSCN7087  DSCN7092