Jubileusz X–lecia Korowodu Świętych

22 października ulicami Bielska-Białej przeszedł dziesiąty już Korowód Świętych organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Bielsko-Żywieckiej na czele z asystentami ks. Wojciechem Palem oraz ks. Tomaszem Michniokiem. Młodzi z naszej diecezji uczcili świętych i błogosławionych, prezentując ich relikwie i modląc się za ich wstawiennictwem. Tegoroczny korowód odbył się pod hasłem „Wzorem Świętych bądźmy miłosierni”, które zachęca do naśladowania świętych.

W kościele pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej zostały przedstawione relikwie oraz odmówiono różaniec. Młodzież z naszej parafii zaprezentowała relikwie bł. Marii od Apostołów oraz św. Filipa Smaldone. Następnie w uroczystej procesji śpiewając litanię do wszystkich świętych uczestnicy przeszli do Katedry św. Mikołaja. Zakończeniem korowodu była Msza święta sprawowana pod przewodnictwem Ks. bp. Romana Pindla, Ordynariusza Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

Pomysł korowodu zrodził się 10 lat temu wychodząc naprzeciw popularnemu „Halloween”.

DS7268  DS7269  DS7272  DS7296  DS7301

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Jubileusz X–lecia Korowodu Świętych