Orszak Trzech Króli w naszej diecezji

6 stycznia 2017 roku już po raz szósty ulicami Bielska-Białej przeszedł Orszak Trzech Króli.

Orszak został poprzedzony mszą świętą sprawowaną pod przewodnictwem bp Piotra Gregera. Uczestnicy pokonywali trasę z Aleksandrowic przez Hulankę i ulicę Cieszyńską aż na Rynek. W trakcie drogi nastąpiła walka dobra ze złem pomiędzy aniołami i diabłami. Po dotarciu na miejsce trzej królowie oddali pokłon Dzieciątku oraz złożyli przyniesione dary.

Następnie odbyło się wspólne kolędowanie z zespołem „Dzień dobry”. Na scenie wystąpiły także dzieci z bielskich przedszkoli oraz szkół podstawowych. W tym roku w rolę trzech króli wcielili się Pan Jan Bierówka - Prezes spółki Befaszczot, Pan Wacław Sobieraj - artysta malarz oraz Pan Tomasz Lorek - aktor Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. W orszaku jak co roku udział brała również młodzież z naszej parafii.

IMG 1655  IMG 1675  IMG 1697  IMG 1702  IMG 1736

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Orszak Trzech Króli w naszej diecezji