Ogłoszenia - 12.02.2017

Dziś 6 niedziela zwykła. Człowieka posiadającego władzę czy ubiegającego się o urząd, pytamy o jego program, motywy, cele. Zaś oceniamy wszystko po jego czynach. W Kazaniu na Górze Pan Jezus prezentuje swój program, który osiąga apogeum w miłości bliźniego. Chrystus dodaje nam odwagi, byśmy innych nie tylko traktowali w poczuciu sprawiedliwości, ale wychodzili z miłością naprzeciw ich godziwym oczekiwaniom.

OGŁOSZENIA:

1. W naszej parafii rozpoczynamy 40-godzinne nabożeństwo adoracji Najświętszego Sakramentu przed Wielkim Postem. Zapraszam na adorację indywidualną od godz. 11.30- 15.30.To okazja by wyznać wiarę i dziękować za obecność Pana Jezusa pod postacią chleba, ale także okazja by doskonalić tę formę modlitwy. Chcąc apostołować trzeba trwać przy Chrystusie, nieustannie zgłębiać prawdy wiary, troszczyć się o chrześcijańską formację. „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”- mówi Jezus a Konstytucja dogmatyczna o Kościele w świecie współczesnym „Lumen gentium” przypomina że, „Eucharystia jest źródłem i szczytem życia chrześcijańskiego”. Liczba 40 jest często wymieniana w Biblii: 40 lat wędrowali Żydzi przez pustynię, 40 dni padał deszcz czasie potopu, 40 dni pościł Jezus i przebywał na pustyni przed rozpoczęciem publicznej działalności.                                                                                               

2. We wtorek, 14 lutego, przypada święto Świętych Cyryla mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.

3. W piątek, 17 lutego, przypada Dzień Modlitw do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca. O godz. 17.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego, możliwość ucałowania relikwii, Msza św.

4. Przed kościołem do nabycia kolejny numer „Gościa Niedzielnego” i „Źródła” i „Droga”. Zachęcam do odwiedzenia parafialnej strony internetowej www.parafiaslotwina.pl

 

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 12.02.2017