Ogłoszenia - 26.02.2017

Dziś 8 niedziela zwykła. Jezusowe wezwanie: nie martwcie się o swoje życie nie upoważnia nas do tego, byśmy wszystko pozostawili własnemu biegowi wydarzeń. Chodzi raczej o to, abyśmy zabiegając o codzienność, nie wpadali w panikę. Jesteśmy przecież w rękach Boga, co nas zobowiązuje do pełnego zaufania wobec Niego. Uwierzmy, że On idzie z nami, dźwiga nas i podtrzymuje, chroni i wzmacnia, nawet wtedy, gdy po ludzku sądząc, wszystko wydaje się rozpadać. Chrystus zaprasza nas do takiego zawierzenia i pragnie nas na tej drodze umocnić.

OGŁOSZENIA:

1. Trwa 40-godzinne nabożeństwo. Plan adoracji: gablotka przy kościele, strona internetowa, ogłoszenia.

2. Od dzisiejszej niedzieli do soboty włącznie będzie trwał 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagani za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników. Pod chórem przez cały Wielki Post będzie wystawiona Księga Trzeźwości.

3. W tym tygodniu, 1 marca, przypada Środa Popielcowa. Msze święto o godz.7.00 i 18.00. Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. Zachęcam wiernych do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także ograniczenia spożycia napojów alkoholowych. Zapraszam wiernych do udziału w tradycyjnych nabożeństwach: Droga Krzyżowej w piątek o godz. 17.15, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00. Po nabożeństwie Msza św. ok. 15.30. Przypominam, że wierny, który odprawia pobożnie Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

4.    W sobotę, 4 marca, przypada święto św. Kazimierza, królewicza.

5.    Młodzież  a także uczniowie Gimnazjum w sposób szczególny przygotowujący się do Bierzmowania uczestniczą w I czwartek w adoracji i Mszy św. a w I piątek we Mszy św. i nabożeństwie, zachęcam ich do udziału  w nabożeństwach wielkopostnych.

6.    W tym tygodniu przypadają  pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca
-    pierwszy czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00. O godz. 20.30 Msza św. zakończona Apelem Jasnogórskim i ucałowaniem relikwii Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki
-    pierwszy piątek – odwiedziny chorych od godz. 14.00. Chorych proszę zgłosić w zakrystii, spowiedź od godz. 16.30, Msza św. o godz. 18.00.

7.    Przed kościołem można nabyć kolejny numer „Gościa Niedzielnego”, „Źródła” oraz „Droga”. Postarajmy się, aby w każdym domu było przynajmniej jedno czasopismo religijne.

8.    W przyszłą niedzielę spotkanie z Parafialną Radą Duszpasterską i Parafialną Radą do spraw Ekonomicznych o godz. 14.00. Składka przeznaczona jest na potrzeby diecezji.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 26.02.2017