Ogłoszenia - 05.03.2017

Dziś przypada 1 niedziela Wielkiego Postu. U progu przygotowania paschalnego patrzymy na Jezusa, który własnym przykładem uświęca czas postu i podejmuje skuteczną walkę z szatanem. On nam w wierze przewodzi (por.Hbr 21,2) i prowadzi do wieczystej Paschy. Nasze w niej uczestnictwo wymaga pokuty i nawrócenia.

OGŁOSZENIA:

1. Po Mszy świętej o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych . Katecheza dla dorosłych „O Mszy świętej najprościej”. O godz. 15.30 Msza św. w intencji +Zofii Palecznej w 40 rocznicę śmierci, po tej Mszy św. młodzież pragnie wspomnieć nauczycielkę, która pracowała w naszej szkole, była dyrektorem, życie poświęciła nauczaniu, wychowaniu kolejnych pokoleń  mieszkańców naszej Parafii, łącząc je z osobistym życiem religijnym jak i wspólnoty.
2. Dziś spotkanie z Parafialną Radą Duszpasterską i Parafialną Radą ds. Ekonomicznych     o godz. 14.00.
3. Zachęcam do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także ograniczenia napojów alkoholowych. Zapraszam do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.15 i Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 15.00. Po Gorzkich Żalach Msza św. o 15.30. Przypominam że wierny, który odprawi pobożnie Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny, spełniając zwykłe warunki odpustu.
4. Rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii rozpoczną się w Niedzielę Palmową 9 kwietnia i potrwają do Wielkiej Środy 12 kwietnia 2017 r. Spowiedź we wtorek; 11 kwietnia od godz. 14.00 – 17.30
5. Pod chórem wystawiona jest Księga Trzeźwości. Zachęcam do uzewnętrznienia swojego stylu życia bez alkoholu, nawet tych, którzy kiedyś takie zobowiązanie składali na całe życie. Jest to wasze ponowienie tych przyrzeczeń. Piękną sprawą jest podjęcie abstynencji w intencji wyjścia z nałogu najbliższej osoby.
6. Rozprowadzany jest baranek wielkanocny w zakrystii. Złożona ofiara przeznaczona będzie na pomoc dla rodzin ubogich. Minimalna ofiara za jednego baranka 6 zł.
7. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Częstochowy na nocne czuwanie 20/21 maja  z soboty na niedzielę. Zapisy w zakrystii. Koszt jak w ubiegłym roku.
8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
9. Trwają zapisy na wspólny wyjazd autokarem na świecenia diakonatu naszego kleryka Sławomira dnia 8 maja (poniedziałek) 2017 r.
10. W najbliższą niedzielę  Panowie z Parafialnej Rady Duszpasterskiej będą zbierać ofiary na nasz kościół wpisując do księgi ofiarodawców. Zbieramy dalej na I witraż. Wszystkim, którzy czynnie włączają się w życie Parafii, wspierając modlitwą i ofiarą składam serdeczne Bóg zapłać.
11. Odpowiadając na apel Ks. Biskupa o świadczenie jałmużny wielkopostnej w  ramach  akcji Caritas Polska „Rodzina  Rodzinie” pragniemy  wesprzeć rodziny poszkodowane  w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii. Pod  chórem będzie wystawiona puszka w okresie Wielkiego Postu. Bóg zapłać!

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 05.03.2017