Ogłoszenia - 02.04.2017

Dziś 5 niedziela Wielkiego Postu. Rozpoczyna ona w liturgii okres Męki Pańskiej, która jest czasem szczególnego zagłębiania się w tajemnicę krzyża Jezusa Chrystusa, na którym dokonało się dzieło zbawienia

OGŁOSZENIA - 2.04.2017

1. Konferencja Episkopatu Polski postanowiła zachować od 5 niedzieli Wielkiego Postu zwyczaj zasłaniania krzyży, które odsłonimy dopiero po wielkopiątkowej Liturgii na cześć Męki Pańskiej
2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek modlimy się za tych, którzy pracują na niwie Pańskiej i prosimy o dar nowych powołań, szczególnie polecamy kleryka Sławomira Pietraszko przygotowującego się do święceń diakonatu. Zaś w piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
3. Trwają nabożeństwa wielkopostne. Zapraszam wszystkich na plenerową Drogę Krzyżową   w piątek o godz. 15.00. Trasa nabożeństwa: Kościół – „Gorylka” – Krzyż niesiony będzie i rozważania poprowadzą przedstawiciele różnych stanów, wspólnot i organizacji. W zakrystii są do odebrania teksty rozważań. Po nabożeństwie Msza św. w kościele o godz. 18.00. Droga Krzyżowa w kościele indywidualnie.
4. W przyszłą niedzielę, 9 kwietnia, przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej Zapraszam wiernych na uroczyste pobłogosławienie gałązek palmowych w czasie Mszy św. o godz. 10.30. Przed Mszą św. zgromadzimy się przy kościołem od strony plebani. Po Mszy św. konkurs palm: największa, najpiękniejsza, regionalna. W tym dniu także obchodzony jest Światowy Dzień Młodzieży. Ks. Bp zaprasza do Katedry w Bielsku-Białej. Po Mszach św. ministranci do puszek zbierają ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
5. W Niedzielę Palmową rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi Ks. dr Robert Samsel – Dyrektor Wydziału Kadr, Finansów, Spraw Budowlanych i Gospodarczych Kurii Bielsko-Żywieckiej w Bielsku-Białej. Plan Rekolekcji w gablocie przy kościele i na stronie internetowej.
6. Odwiedziny chorych z racji pierwszego piątku i rekolekcji w Wielki Poniedziałek od godz. 14.00. W pierwszy piątek nie będzie odwiedzin.
7. Spowiedź wielkopostna we wtorek od godz. 14.00- 17.30 z przerwą od 15.30-16.00. Bardzo proszę o skorzystanie ze spowiedzi jak najwcześniej nie odkładać na późniejszą porę.
8. W  środę na zakończenie rekolekcji na Mszach świętych będzie zbierana ofiara
9. Caritas rozprowadza baranki wielkanocne .
10. Sprzątanie kościoła i otoczenia przed Świętami i I Komunią Świętą w sobotę od godz.9.00. Zapraszam Rodziców dzieci komunijnych.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 02.04.2017