Ogłoszenia - 16.04.2017

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Zwycięzca śmierci, piekła i szatana staje dzisiaj pośród nas z najpiękniejszym pozdrowieniem;” Pokój wam!” Nasza wielkanocna radość może trwać dłużej. Każda niedziela jest małą Wielkanocą. Każde zwycięstwo nad pokusą i grzechem jest małą Wielkanocą, tryumfem Chrystusowego życia w nas nad śmiercią powodowaną przez grzech.

OGŁOSZENIA:

1.    Składamy sobie życzenia, pragnę Wam i sobie życzyć, abyśmy byli świadkami Zmartwychwstałego Chrystusa. On potrzebuje dziś świadków, że człowiek żyje wiecznie, że miłość jest mocniejsza od nienawiści a życie od śmierci.
2.    W Poniedziałek Wielkanocny, 17 kwietnia Msze św. o godz. 8.30 i 10.30. Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i KUL.
3.    W środę spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. w kościele o godz.17.15. Rodziców proszę o zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa.
4.    W piątek zapraszam na nabożeństwo Drogi Światła na placu kościelnym o godz.17.15.
5.    W przyszłą niedzielę, 23 kwietnia - Święto Bożego Miłosierdzia, stąd po każdej Mszy św. będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego i będzie można ucałować relikwie Świętej Faustyny.
6.    Pielgrzymka na nocne czuwanie do Częstochowy 20/21 maja 2017 r.. Wyjazd na święcenia diakonatu kleryka Sławomira 8 maja -Żywiec. Zapisy w zakrystii.
7.    Przeżyliśmy Wielki Tydzień, Święte Triduum Paschalne męki, śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego, czas Rekolekcji wielkopostnych, spowiedzi św. Dziękujemy Ks. Rekolekcjoniście  za Słowo Boże jakie do nas skierował w czasie  rekolekcji za całą Jego posługę sakramentalną w naszym kościele. Wdzięczność wyrażamy w pamięci modlitewnej.
8.    Dziękuję:
-    Pocztom Sztandarowym: OSP, LKS „Sokół”, klerykowi Sławomirowi, Panu Kościelnemu, Panu Organiście, Kołu Gospodyń Wiejskiej, Animatorom, Lektorom, Ministrantom, Orkiestrze, niosącym baldachim, feletrony, obrazy, świece. Bóg zapłać!
-    Tym którzy przygotowali Ciemnicę i Grób Pański, Paniom: Marii, Małgorzacie, Wiesławie, Dominice, Katarzynie, Barbarze, Agnieszce. Rodzinie PP. Piela, Młodzieży KSM, Panu Kościelnemu, Pani Jadwidze, Animatorom i Lektorom naszej Parafii .
-    Strażakom za trud  czuwania przy Grobie Pańskim. To podziękowanie kieruję na ręce Pana Prezesa i Naczelnika OSP Słotwina. Niech Dobry Bóg wynagrodzi Wam czas poświęcony. I w ogóle wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, że mogliśmy przeżyć godnie i pobożnie te dni.
-    Rodzinie PP. Gilowscy, Śliwa , za podarowane kwiaty na ołtarz. Za złożoną ofiarę na kościół i kwiaty do Bożego Grobu. Wszystkim, za wielką troskę o przeżycie Triduum Paschalnego i Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego składam serdeczne Bóg zapłać! Ks.Proboszcz.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 16.04.2017