Święcenia diakonatu

W dniu 8 maja 2017r. o godzinie 10.00 ks. bp Roman Pindel, ordynariusz diecezji Bielsko – Żywieckiej udzielił święceń diakonatu sześciu akolitom naszej diecezji w tym naszemu klerykowi Sławomirowi Pietraszko. Jak poucza wprowadzenie w obrzędy święceń: „W liturgii święceń zostaje powierzone diakonom posłannictwo Kościoła, który wielbi Boga oraz błaga Chrystusa, a przez Niego - Ojca - o zbawienie całego świata.

Z racji na obchodzony w tym roku jubileusz 25-lecia istnienia naszej diecezji, uroczystość miała miejsce w kościele Konkatedralnym pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu. W uroczystościach uczestniczyli parafianie wspierając duchowo i swoją obecnością dziękując Bogu za dar powołania i życząc wytrwałości w służbie Chrystusowi i ludziom.

Obszerna fotorelacja: TUTAJ

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Święcenia diakonatu