Ogłoszenia - 11.06.2017

Dziś przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. Wierzymy, że Bóg Ojciec posłał na świat swego Syna Jezusa Chrystusa, który umarł za nasze grzechy, zmartwychwstał i zesłał Ducha Świętego, napełniającego swą mocą cały Kościół. Nasze ziemskie życie jest pielgrzymowaniem do Boga. Głęboko wierzymy, że zakończy się chwałą uczestnictwa w wewnętrznym życiu Boga Trójjedynego.

OGŁOSZENIA:

1. Trwają nabożeństwa czerwcowe połączone są z Mszą św. Serdecznie zapraszam.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) we wtorek, 13 czerwca – wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. Nabożeństwo fatimskie rozpocznie się o  godz.17.30. Różaniec prowadzi i figurę niesie Róża św. Jadwigi. Po Mszy św. i procesji spotkanie z Parafialną Radą Duszpasterską i Parafialną Radą do  spraw Ekonomicznych.
b) w środę, 14 czerwca – wspomnienie Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
c) w czwartek, 15 czerwca – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Kościół wychodzi na drogi i ulice; tam, gdzie żyją, pracują i cierpią ludzie, aby mówić o tym, czym żyją codziennie. Poprzez udział w procesji, składamy publiczne świadectwo wiary  i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu.
Msze św. o godz. 8.30 – po Mszy św. procesja, następna Msza św. zaraz po procesji, ok. godz. 11.00. Trasa procesji będzie przebiegać: Kościół – Poddzielec – skrzyżowanie drogi prowadzącej na Bugaj – drogą boczną do kościoła.
Proszę o przygotowanie ołtarzy:
Ołtarz I – przy kaplicy przygotowują mieszkańcy Dolna Słotwina
Ołtarz II – przy skrzyżowaniu drogi prowadzącej na Bugaj przygotowują mieszkańcy Bugaja
Ołtarz III – przy drodze prowadzącej na Przysłop przygotowują mieszkańcy Poddzielca
Ołtarz IV – przy pierwszej kapliczce nad kościołem  przygotowują mieszkańcy Słotwiny
Zwracam się do wszystkich parafian, aby uczcili Pana Jezusa w tym dniu jak najliczniejszą obecnością. Proszę o uświetnienie tej uroczystości: Strażaków, Panie z Koła Gospodyń w strojach regionalnych, organizacje społeczne ze swoimi Pocztami Sztandarowymi. Dzieci komunijne w strojach liturgicznych. Zapraszam lektorów i ministrantów, dzieci sypiące kwiaty do II klasy włącznie. O pilnowanie porządku i zapewnienie bezpieczeństwa w czasie procesji proszę Strażaków. Udekorujmy nasze okna symbolami eucharystycznymi nie tylko na trasie procesji, ale również w całej Parafii.
Próba sypania kwiatków w poniedziałek i w środę o godz. 17.00.
Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach eucharystycznych połączonych z procesją w oktawie Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30.
d) w sobotę, 17 czerwca – wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

3. W piątek, 16 czerwca, oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji III piątku miesiąca

4. W przyszłą niedzielę, 18 czerwca składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

5. Tradycyjnie Panowie z Rady parafialnej będą dziś zbierać ofiary na potrzeby kościoła. Za każdą złożoną ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać!

6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 11.06.2017