Ogłoszenia - 18.06.2017

Dziś przypada 11 niedziela zwykła. Jako wspólnota Kościoła zgromadzona na Eucharystii dziękujemy Bogu za dar Jego obecności w naszym życiu oraz za obietnice zbawienia udzielone naszym ojcom w wierze.

OGŁOSZENIA:

Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych połączonych z Mszą św. To dobra okazja do wdzięczności Sercu Jezusowemu za Jego niepojętą miłość do nas i okazja wynagrodzenia za grzechy swoje i świata.

1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie z Akcją Katolicką.

2. We wtorek, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy dzień Migranta i Uchodźcy.

3. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) w środę, 21 czerwca – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
b) w piątek, 23 czerwca – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszej Parafii uroczystość Odpustowa. Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. Jest to zarazem ostatni dzień roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszam dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców, pracowników Szkoły na Mszę świętą dziękczynną o godz. 8.00. W tym dniu nie obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
c) w sobotę, 24 czerwca – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela 

4. Uroczystość odpustowa zewnętrzna w niedzielę 25 czerwca 2017 r.. Suma odpustowa o godz. 11.30 będzie celebrował rodak Ks. Stanisław Binda. Obchodzący w tym roku Jubileusz 25-lecia Sakramentu Kapłaństwa. Zapraszam Poczty Sztandarowe, Strażaków, Koło Gospodyń Wiejskich w strojach regionalnych, dzieci sypiące kwiaty, chłopców dzwoniących dzwoneczkami, niosących obrazy, świece, baldachim, feletrony, oraz wszystkich wiernych. Uroczyste Nieszpory o godz. 15.00 i Msza Św.

5. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i uświetnienie Uroczystości Bożego Ciała. Pocztom Sztandarowym, Strażakom za zapewnienie bezpieczeństwa podziękowanie składam na ręce Pana Prezesa i Naczelnika Straży. Kołu Gospodyń Wiejskich, Pani Marii Binda-Sapeta za przygotowanie dzieci do sypania kwiatków i przyszłych kandydatów na ministrantów, Panu Organiście, Panu Kościelnemu, Lektorom i Ministrantom, Młodzieży, Paniom niosącym świece, obrazy, feretrony, Panom niosącym baldachim, dzieciom sypiącym kwiaty, niosącym poduszki, przygotowującym ołtarze, za dekorację domów i posesji, podarowane kwiaty do kościoła, całej Wspólnocie za liczny udział. Niech Chrystus Wam błogosławi.

6. Trwa oktawa Bożego Ciała – zachęcam do udziału w procesjach eucharystycznych po Mszy św. o godz. 18.00. W czwartek, na zakończenie oktawy, przynieśmy do błogosławieństwa wianki z kwiatów i ziół leczniczych. Będziemy prosić, aby Bóg swoją opieką otaczał pola, łąki, lasy, strzegł je przed zatruciem i zniszczeniem oraz pozwolił im wydać obfite owoce dla naszego dobra. Po Mszy św. zwracam się z prośba o pomoc w przygotowaniu kościoła do uroczystości Odpustowych.

7. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

8. Trwają prace wykończeniowe w kościele. W pierwszej kolejności czyszczenie sufitu i zabezpieczenie woskiem, pierwsze takie  od 17 lat. Dalej oświetlenie płaskorzeźb i prezbiterium, wykończenie prezbiterium, malowanie, pozłacanie. Proszę o zachowanie bezpieczeństwa, wyrozumiałość.

9. W sobotę zamontowano kolejny witraż.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 18.06.2017