Ogłoszenia - 25.06.2017

12 NIEDZIELA ZWYKŁA
UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

„Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie  ukojenie dla dusz waszych” (Mt 11,28-29)

OGŁOSZENIA:

Przeżywamy dzisiaj uroczystość Odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serce Jezusa przepełnione miłością pragnie wszystkie serca rozpalić miłością do Boga i ludzi. Dziękuje rodakowi Ks. Stanisławowi Binda  za podjęcie się trudu rozpalania naszych serc miłością do Boga i człowieka. Za celebrowanie Najświętszej Ofiary, słowo Boże i modlitwę, by Jezus uczynił serca nasze według Serca swego. Drogi Księże Stanisławie przeżywasz jubileusz 25-lecia kapłaństwa. Na obrazku prymicyjnym, jak i po 25-latach kapłaństwa umieściłeś słowa: „Nie proszę abym wiedział, nie proszę abym widział, proszę, abyś się mną posłużył”. Pragnę Ci życzyć niech Chrystus który Cię powołał  i posługuje się Tobą obdarza potrzebnymi łaskami umacnia i błogosławi w dalszej posłudze kapłańskiej. Niech wspierają Cię Św. Stanisław biskup i męczennik i Św. Jan Apostoł i Ewangelista, patron Twojego Rocznika.
Pragnę podziękować Kapłanom przybyłym na Uroczystość Odpustową. Księżą Prałatom, Proboszczom, Ks. Wikariuszom, Katechetom. To podziękowanie składam na ręce Ks. Dziekana i proboszcza parafii Radziechowy. Szczególne podziękowanie dla Księży rodaków: Ks. Stanisława, Ks. Włodzimierza i Ks. Krzysztofa i Ks. diakona Sławomira za złożoną ofiarę na witraże w naszym kościele. Dziękuje Pocztom Sztandarowym, Strażakom, Kołu Gospodyń Wiejskich, Panu Kościelnemu i Panu Organiście ,Ministrantom, Paniom niosącym świece, obrazy, niosącym baldachim, dzieciom sypiącym kwiaty, orkiestrze, całej Wspólnocie i Gościom za obecność, za kontemplację Serca Jezusowego, które jest źródłem życia i świętości. Za okazaną pomoc przy sprzątaniu kościoła i otoczenia, dekoracje kwiatową. Bóg zapłać!.

1. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) w środę, 28 czerwca – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
b) w czwartek, 29 czerwca – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Składka przeznaczona jest na Świętopietrze

2. W piątek, 30 czerwca, kończymy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu i dziesiątkę różańca o trzeźwość w naszych rodzinach o godz. 7.00.

4. W przyszłą niedzielę, 2 lipca, składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.

5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 25.06.2017