Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

Na bocznej ścianie naszego kościoła umieszczona jest płaskorzeźba Świętej Małgorzaty Marii Alacoque, trzymającą na kartce papieru obraz Serca Pana Jezusa, z krzyżem w płomieniach, otoczone koroną cierniową. Jezus ukazał jej tajemnicę swego Serca i polecił by ustanowiono specjalne święto ku czci Jego Serca w piątek po oktawie Bożego Ciała.

Uroczystość odpustowa w naszej Parafii i kościele w tym roku zbiegła się z zakończeniem roku szkolnego i katechetycznego.

Z okazji stulecia poświęcenia ludzkości Najświętszemu Sercu Pana Jezusa Św. Jana Pawła II skierował w 1999 r. do ordynariusza Lyonu takie slowa:

"Wzywam wszystkich wiernych, aby nadal gorliwie pielęgnowali kult Najświętszego Serca Pana Jezusa, przystosowując go do naszych czasów, ażeby dzięki temu mogli nieustannie czerpać z jego niezgłębionych bogactw i umieli z radością na nie odpowiadać, miłując Boga i braci, znajdując pokój, wchodząc na drogę pojednania i umacniając swą nadzieję, że kiedyś będą żyć pełnią Boga we wspólnocie ze wszystkimi świętymi (por. Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa)" .

DSCN8898  DSCN8899  DSCN8931  DSCN8939  RSCN8915

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa