Ogłoszenia - 06.08.2017

Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako liturgiczne Święto Przemienienia Pańskiego. Ewangelista św. Mateusz kończąc opis wydarzenia na Taborze podkreśla, że w pewnym momencie towarzyszący Jezusowi Mojżesz i Eliasz znikają ze sceny i Jezus zostaje sam. Chce w ten sposób powiedzieć, że Pan Jezus ich niejako zastępuje. On jest od teraz jedynym nauczycielem i prawodawcą ludzi. Uczestnictwo w liturgii jest spotkaniem z Tym, który naucza i wszystko najlepiej porządkuje.

OGŁOSZENIA:

Pragnę wszystkich parafian i gości serdecznie zaprosić na IX Parafialny Festyn Rodzinny (bezalkoholowy), który ma na celu budowanie i umacnianie rodziny oraz integrację społeczności parafialnej: Słotwiny, Bugaja i Poddzielca. Rozpoczęcie o godz.14.00 boisko LKS „Sokół”. W czasie festynu będą cegiełki z niespodzianką.

1. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) we wtorek, 8 sierpnia – wspomnienie Św. Dominika, prezbitera
b) w środę, 9 sierpnia – święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy
c) w czwartek, 10 sierpnia – święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
d) w piątek, 11 sierpnia – wspomnienie Św. Klary, dziewicy.

2. W przyszłą niedzielę, 13 sierpnia, sąsiednia archidiecezja krakowska oddaje cześć Najświętszej Maryi Pannie Kalwaryjskiej. W naszym kościele Nabożeństwo fatimskie, różaniec  o godz. 15.00. Msza św. 15.30 oraz  procesja . Różaniec prowadzi i figurę niesie Róża Świętej Rodziny.

3. Nowożeńcom Bożenie Janica i Sławomirowi Hałat życzę błogosławieństwa Bożego w życiu małżeńskim i rodzinnym. Za złożoną ofiarę na kościół składam serdeczne Bóg zapłać!

4. Składam serdeczne podziękowanie za udział 2 sierpnia 2017 roku w uroczystościach Odpustowych Matki Bożej Anielskiej w kaplicy oraz w Wieczystej adoracji, która odbył się w naszym kościele. Dziękuje  kapłanom: o godzinie 7.00 ramo Mszy świętej przewodniczył nasz rodak Ks. Krzysztof Wilk a kazanie wygłosił Ks. diakon Sławomir Pietraszko. Wieczornej Mszy św. przewodniczył Ks. Józef Zuziak SDS z sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Merrillville. Salwatorianin uwielbił Boga i Maryję grą na organkach. Kazanie wygłosił Ks. Krzysztof Wilk.

5. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby diecezji. W najbliższą niedzielę członkowie z Parafialnej Rady Duszpasterskiej będą zbierać ofiary na kościół wpisując do Księgi Ofiarodawców. Za złożoną ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać!

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 06.08.2017