Ogłoszenia - 13.08.2017

Dziś 19 niedziela zwykła. Słyszymy w swoim życiu wezwanie, aby stanąć wobec Pana i trwać w Jego obecności.  

OGŁOSZENIA:

1. Dziś 13 sierpnia, sąsiednia archidiecezja krakowska oddaje cześć Najświętszej Maryi Pannie Kalwaryjskiej. W naszym kościele Nabożeństwo fatimskie, różaniec  o godz. 15.00. Msza św. 15.30 oraz  procesja. Różaniec prowadzi i figurę niesie Róża Świętej Rodziny.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) w poniedziałek, 14 sierpnia – uroczystość Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, Patrona naszego Kościoła partykularnego. Modlimy się w intencji całej diecezji oraz polecamy Bogu biskupów, prezbiterów, diakonów oraz ich duszpasterską posługę
b) we wtorek, 15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 8.30 i 10.30. Składka tego dnia przeznaczona jest na budowę Domu Księży Emerytów w Andrychowie.
c) w czwartek, 17 sierpnia – wspomnienie Św. Jacka, prezbitera

3. W piątek, 18 sierpnia, czcimy Boże Miłosierdzie z racji trzeciego piątku miesiąca.

4. Dziś  tradycyjnie Panowie z Parafialnej Rady Duszpasterskiej zbierają ofiary na kościół wpisując do Księgi Ofiarodawców. Za złożoną ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać!

5. Za nami IX Parafialny Festyn Rodzinny. Pragnę podziękować organizatorom: Akcji Katolickiej, LKS „Sokół”, KGW, KSM, OSP Słotwina.
Szczególne podziękowania składam wszystkim, którzy uczestniczyli w licytacjach,  konkursach, meczu, pokazach w śpiewie. Panią za wspaniałe wypieki, przygotowującym posiłki, obsługującym, tym którzy przekazali upominki i kwoty pieniężne, produkty spożywcze na organizację.
Niech Bóg Wam wynagrodzi i błogosławi! Ofiaruję za Was to co najcenniejsze – Mszę św. w intencji zaangażowanych, ofiarodawców i uczestników Parafialnego Festynu Rodzinnego, która będzie odprawiona 23 sierpnia (środa) o godz.18.00.

Relacja z Festynu: https://lipowaiokolice.blogspot.com/2017/08/ix-parafialny-festyn-rodzinny.html

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 13.08.2017