Ogłoszenia - 03.09.2017

Dziś 22 niedziela zwykła. Zgromadzeni na sprawowaniu Eucharystii, pragniemy Boga uwielbiać za wszystkie dobrodziejstwa, którymi nas nieustannie obdarza. Jako Jego uczniowie jesteśmy wezwani, aby głosić Jego naukę i być czytelnym obrazem Boga w świecie.

OGŁOSZENIA:

1. Dzisiaj w naszej parafii Dożynki. Uroczysta  Msza Święta  Dożynkowa o godz. 10.30, następnie przemarsz do Strażnicy, część artystyczna, korowód z chlebem dożynkowym. Drogie Panie Gospodynie!
Na ręce Prezes KGW Pani Zofii Semik dziękuję za wielkie zaangażowanie, za uczestnictwo we wszystkich uroczystościach kościelnych, za promowanie dobra i piękna. Wasza działalność daje świadectwo kultywowania tradycji i zwyczajów polskiej wsi. Życzę Wam wiele pomysłów, inicjatyw oraz rosnącego grona członkiń i sympatyków Koła, zdrowia i pomyślności.

2. Dziś także coroczna pielgrzymka do Cieszyna ku czci Św. Melchiora.

3. W poniedziałek, 4 września, rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla Przedszkola, Szkoły Podstawowej o godz. 8.00. Serdecznie zapraszam dzieci, rodziców, nauczycieli, wychowawców, pracowników administracji i obsługi. Wcześniej okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty. 

4. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) w czwartek, 7 września – wspomnienie Św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika. W tym dniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00, zaś po adoracji Msza św. Modlimy się za pracujących na niwie Pańskiej i prosimy o dar nowych powołań do służby. Przypominam uczniom kl. II i III Gimnazjum oraz kl. VII Sz.P.o uczestnictwie w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania
b) w piątek, 8 września – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
c) W sobotę 9 września, odbędzie się Rozpoczęcie Roku Formacyjnego Wspólnot Dziecięcych i Młodzieżowych w Żywcu. Zapisy w zakrystii.

5. W przyszłą niedzielę, 10 września, w kęckiej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa odbędą się Dożynki Diecezjalno-Powiatowo-Gminne. Msza św. o godz. 11.00. Uczestniczyć będzie delegacja z naszej Parafii.

6. Od piątku 1 września rozpoczęliśmy nowy rok formacyjny. Zachęcam całą parafię do aktywnego włączenia się w różne grupy działające przy naszym kościele:
a) Zapraszam chłopców, którzy pragną być ministrantami. Spotkania dla lektorów, ministrantów i kandydatów tradycyjnie w soboty po Mszy św. porannej
b) spotkania Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w środy po Mszy św. wieczornej. Zapraszam całą młodzież, w sposób szczególny ze Szkół Średnich
c) spotkania Scholii liturgicznej w piątki o godz. 17.00  
d) spotkania Róż Różańcowych w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.30 . Katecheza dla dorosłych.
e) spotkania Akcji Katolickiej odbywają się raz w miesiącu. Termin wcześniej jest podany w ogłoszeniach (tj. trzeci poniedziałek) 

7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej oraz do odwiedzenia naszej internetowej strony parafialnej – www.parafiaslotwina.pl 

8. Kwesta przy kościele na pomoc Weronice… (ogłoszenie rodziców)

9. Także w przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. Tego dnia tradycyjnie Panowie z Rady Parafialnej będą zbierać ofiary na nasz kościół, wpisując do księgi ofiarodawców.
W tym tygodniu trwały intensywne prace: czyszczenie i malowanie złuszczonych farb na oknach zewnętrznych kościoła. W prezbiterium powstała aurola Boga Ojca i sześć promienie (symbolika sześciu prawd wiary), polichromia sufitu w prezbiterium zawierająca  12  rozet-elementów religijnych w formie krzyża, (liczba 12 w Biblii to symbolika zawarcia przymierza Boga z Ziemią, symbolizuje ład  i porządek we Wszechświecie), polichromia boczna przy płaskorzeźbach także z 12 rozet - elementów religijnych w formie krzyża (12 Apostołów i 12 obietnic danej Św. Małgorzacie Alacoque, malowanie barierki prowadzącej na chór i na chórze, lampy oświetlające płaskorzeźby i prezbiterium, rozety na suficie przy oświetleniu.  
Trwają prace w zakładzie kamieniarskim wykonania papirusów, które będą umieszczone na filarach bocznych głównej nawy kościoła. Wykonane będą z marmuru carrara i wyryte będą napisy:
CHWAŁA  BOGU  NA WYSOKOŚCIACH,
A  NA  ZIEMI POKÓJ
LUDZIOM  JEGO  UPODOBANIA  (Łk,2,14)
(Słowa, które śpiewały zastępy aniołów w czasie narodzin Chrystusa, kościół powstał jako wotum wdzięczności A.D.2000)
PRZYJDŹCIE  DO MNIE WSZYSCY,
KTÓRZY  UTRUDZENI
 I  OBCIĄŻENI JESTEŚCIE,
 A JA WAS POKRZEPIĘ    (Mt.11,28)
(Słowa, które wypowiedział Jezus)
Na księdze symbolice  Pisma Świętego będą umieszczone jeszcze literki Alfa i Omega.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 03.09.2017