Ogłoszenia - 24.09.2017

Dziś 25 niedziela zwykła. Zostaliśmy przez Chrystusa zaproszeni do pracy w Winnicy Pańskiej. W nagrodę od Pana Boga otrzymamy po jednym denarze życia wiecznego. Stając wokół ołtarza Jezusa Chrystusa jako jedna rodzina Boża, nie chcemy się licytować o wielkość naszych zasług, ale pragniemy przyjąć dar Królestwa Bożego, na który nie zasługujemy.

OGŁOSZENIA:

1. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) w poniedziałek, 25 września – wspomnienie Bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera
b) w środę, 27 września – wspomnienie Św. Wincentego a Paulo, prezbitera. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie z Rodzicami uczniów kl. VII Sz. P. i II i III Gimnazjum przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.
c) w czwartek, 28 września – wspomnienie Św. Wacława, męczennika
d) w piątek, 29 września – święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała
e) w sobotę, 30 września – wspomnienie Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła

2. W przyszłą niedzielę, 1 października zmiana tajemnic różańcowych i katecheza dla dorosłych po Mszy św. o godz.8.30. Rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe: w niedzielę o godz. 15.00, po nabożeństwie dodatkowa Msza św. o 15.30, a od poniedziałku do soboty o godz. 17.30. Plan grup prowadzących różaniec wywieszony jest w gablotce. Składka tego dnia przeznaczona jest na Seminarium Duchowne. W najbliższą niedzielę 1 października planujemy  Festyn jesienny na boisku LKS „Sokół” o godz.15.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych, Róże Różańcowe, Parafialną Radę Duszpasterską i ds. Ekonomicznych, wszystkie grupy wspólnotowe: Ministrantów, Lektorów, Scholę liturgiczną, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. W przygotowanie Festynu włącza się Akcja Katolicka. Wyjątkowo różaniec będzie o godz..14.00 i 14.30 Msza św. o godz.14.30.

3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej oraz do odwiedzenia naszej internetowej strony parafialnej.

4. Dziś ofiarą do puszek pomagamy budować dom w Lipowej. Wspieramy modlitwą rodzinę z Dolnej Lipowej.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 24.09.2017