Ogłoszenia - 01.10.2017

Dziś 26 niedziela zwykła.

OGŁOSZENIA:

1. Po Mszy św. o godz.8.30 zmiana tajemnic różańcowych. Katecheza dla dorosłych.
Dziś  Parafiada rodzinna dla dzieci, młodzieży i dorosłych, na boisku sportowym LKS „Sokół” Słotwina, początek o godz.15.00. Niech nie zabraknie członków grup parafialnych:  Ministrantów, Scholii liturgicznej, członków Róż różańcowych, Rady Parafialnej. W programie liczne atrakcje dla dzieci, gry, zabawy, konkursy. W przygotowanie tradycyjnie włączyła się Akcja Katolicka. Wyjątkowo różaniec w kościele o godz.14.00 i Msza św. 

2. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) Rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 15.00. W niedzielę po różańcu dodatkowa Msza św. o godz. 15.30. Tak będzie przez cały miesiąc październik. Różaniec jest streszczeniem Ewangelii, bo w całej swej prostocie formy umożliwia przeżycie największych tajemnic chrześcijaństwa. Zachęcam do udziału w nabożeństwach. Różaniec będą prowadzić wyznaczone grupy. Szczegóły w tablicy ogłoszeń i strona internetowa naszej Parafii.
b) w poniedziałek, 2 października – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów
c) w środę, 4 października – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
d) w czwartek, 5 października- wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
e) w sobotę, 7 października- wspomnienie NMP Różańcowej, procesja różańcowa wokół  kościoła do pięciu ołtarzy o godz. 17.30.Poświęcenie i rozdanie różańców uczniom kl. III. Proszę o przygotowanie ołtarzy zelatorów i członków Róż Żywego Różańca
I ołtarz - Pomnik - Słotwina nad kościołem
II ołtarz –  Kapliczka Matki Bożej Fatimskiej - Dolna Słotwina
III ołtarz - Ołtarz Polowy - Poddzielec
IV ołtarz - Symbolika góry „Synaj” - od Godziszki w stronę Szkoły
V  ołtarz – Kaplica - Bugaj

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
a) pierwszy czwartek - Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00. O godz. 20.30 Msza święta zakończona Apelem Jasnogórskim. Przypominam, że uczniowie klas VII Sz. P., II i III Gimnazjum obowiązkowo uczestniczą w adoracji i Mszy św. w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Wyjątkowo różaniec o godz. 20.00, nie będzie o godz. 17.30.
b) pierwszy piątek - od godz. 14.00 odwiedziny chorych z posługą duszpasterską. Chorych proszę wcześniej zgłosić w zakrystii. Spowiedź od godz. 16.30
c) pierwsza sobota - o godz. 6.30 Godzinki do NMP, dziesiątka różańca o trzeźwość w naszych rodzinach

4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

5. W ubiegłą niedzielę w ramach „Pomagam budować dom w Dolnej Lipowej wspieraliśmy modlitwą i ofiarą do puszek Rodzinę z Lipowej. W imieniu Rodziny składam serdeczne Bóg zapłać!

6. W najbliższą niedzielę XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Wspieramy ofiarą do puszek uzdolnioną młodzież z biedniejszych rodzin.

7. Nasza diecezja w najbliższą sobotę włącza się w projekt Różaniec do Granic, której celem jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową. Szczegóły w gablocie.

8. W najbliższą niedzielę Panowie z Parafialnej Rady Duszpasterskiej będą zbierać ofiary na potrzeby naszego kościoła wpisując do Księgi  Ofiarodawców. Za złożoną ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać!

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 01.10.2017