Ogłoszenia - 08.10.2017

Dziś 27 niedziela zwykła. Jako wspólnota ludu Bożego jesteśmy latoroślami zasadzonymi w krzewie winnym. Gromadzimy się na liturgii, aby otrzymać obficie łaskę Bożą potrzebną do naszego duchowego wzrostu.

OGŁOSZENIA - 08.10.2017

1. Dziś w polskim Kościele obchodzony jest XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją” Przy kościele  zbiórka do puszek na Fundusz stypendialny dla uzdolnionych dzieci i młodzieży pochodzących z ubogich rodzin.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) w poniedziałek, 9 października – wspomnienie Bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.
b) W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie  z Parafialną Radą Duszpasterską i ds. Ekonomicznych.
c) W piątek, 13 października- wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. Nabożeństwo fatimskie początek o godz.17.30. Różaniec prowadzi i figurę niesie Róża Św. Faustyny.

3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

4. Niedziela 15 października, jest obchodzona jako Dzień Dziecka Utraconego, oraz we wszystkich kościołach w Polsce zostaną przeprowadzone badania statystyczne praktyk religijnych.

5. Nowożeńcom Paulinie Wandzel i Hubertowi Zuziak życzę błogosławieństwa Bożego w życiu małżeńskim i rodzinnym, Za złożoną ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać!

6. W ubiegłą niedzielę odbył się po raz kolejny Festyn jesienny. Dziękuje:
- Gminie Lipowa za wsparcie finansowe - podziękowanie na ręce Wójta Pana Jana Góry,
- Akcji Katolickiej i KSM - podziękowanie na ręce Prezesów: Pana Jana Byrdy i Pani Sylwii Tlałka, oraz Prezesowi LKS „Sokół” Panu Tadeuszowi Semik, Prezesowi OSP Słotwina Panu Janowi Binda, Przewodniczącemu Spółki Wodociągowej Zdzisławowi Setla, Pani Sołtys Marii Binda-Sapeta, Paniom za wspaniałe ciastka, wszystkim wspierających i uczestniczącym.

7. Zelatorom i członkom Róż Żywego Różańca dziękuje za przygotowanie ołtarzy

8. Dziś Panowie z Parafialnej Rady Duszpasterskiej zbierają ofiary na nasz kościół wpisując do Księgi ofiarodawców. Za złożoną ofiarę Bóg zapłać!. W tym tygodniu zamontowano kolejne dwa witraże trójkątne.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 08.10.2017