Poświęcenie Figury Jana Pawła II

Poświęcenia Figury Jana Pawła II w czasie nabożeństwa Fatimskiego (13.10.2013) po Mszy św. o godz. 15.30 dokonał Ks. Stanisław Binda - Rodak wraz z Ks. Proboszczem.

Poświęcenie miało miejsce w miesiącu Maryjnym, w rocznicę Objawień Fatimskich, w dniu poświęcenia Świata Niepokalanemu Sercu Marii przez Papieża Franciszka i obchodzonym w Kościele w Polsce XIII Dniu Papieskim pod hasłem „Jan Paweł II-Papież dialogu”.

Figura Jana Pawła II, wzorowana na stojącym na wałach jasnogórskich pomniku błogosławionego papieża, jest pamiątką XVII. Ogólnopolskiej pielgrzymki redakcji i czytelników Tygodnika katolickiego „Niedziela” na Jasną Górę.

Z rąk bp Jana Długosza i ks. inf. Ireneusza Skubisia nagrody 26 września odebrali najbardziej zasłużeni jak prof. Jan Żaryn, prof. Zdzisław Jan Ryn czy p. Grzegorz Bierecki Senator RP.

Pielgrzymka zgromadziła liczne grono pracowników, redaktorów i dziennikarzy „Niedzieli”, wiernych czytelników, sympatyków i przyjaciół Tygodnika oraz finalistów konkursu „List w Roku Wiary. Przekazujmy Ewangelię”

Wśród Lauratów konkursu znalazł się nasz Kleryk Sławomir Pietraszko. Otrzymał Figurę, którą następnie przekazał naszej parafii.

Będzie pamiątką zbliżającej 50 rocznicy pobytu Arcybiskupa Karola Wojtyły w naszej kaplicy, gdzie Metropolita modlił się, udzielił błogosławieństwa, oraz będzie nam towarzyszyć w przygotowaniu do Kanonizacji papieża Polaka.

Figura będzie umieszczona w historycznej kaplicy , która stoi obok nowego kościoła.

poswiecenie figury 2013 01

Laureaci konkursu "List w Roku Wiary. Przekazujmy Ewangelię" – 21.09.2013 (skan z tygodnika "Niedziela")

 

ZDJĘCIA FIGURY Z POŚWIĘCENIA I NABOŻEŃSTWA FATIMSKIEGO:

ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Poświęcenie Figury Jana Pawła II