Ogłoszenia - 29.10.2017

UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

Dziś ostatnia niedziela miesiąca października. W kościołach poświeconych (których data poświęcenia nie jest znana) obchodzona jest jako uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich żyjących i zmarłych fundatorach, ofiarodawcach i budowniczych kościoła.

OGŁOSZENIA:

1. Po Komunii św. odśpiewamy dziękczynne „Te Deum”- Ciebie Boga wysławiamy - jako wyraz wdzięczności Bogu za wszystkie łaski i dobrodziejstwa, jakie my obecnie otrzymujemy w tej świątyni. W modlitwie różańcowej będziemy polecać Bogu wszystkich żyjących i zmarłych fundatorów, ofiarodawców i budowniczych naszego kościoła i kaplicy.

2. Trwają nabożeństw różańcowe w niedzielę o godz. 15.00, po nabożeństwie Msza św. w tygodniu o godz. 17.30.We wtorek  zakończenie nabożeństw Różańcowych. W tym roku udamy się do przydrożnych kapliczek umieszczonych przy trasie: Poddzielec -kościół. Strażaków proszę o zapewnienie bezpieczeństwa. Początek o godz. 17.15 i Msza św.
Kończymy różańcowy październik, ale nie rozstajemy się z różańcem. Z początkiem listopada w szczególny sposób wspominamy naszych zmarłych. Pamięć ta niech będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączności z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenia, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, ofiarujmy im dar modlitwy wypominkowej, modlitwy różańcowej, a zwłaszcza dar Ofiary Eucharystycznej. Niech przyniesione kwiaty i zapalone na ich grobach znicze będą wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Boga.

3. W środę, 1 listopada, obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół w tej uroczystości wychwala Boga za dar świętości najwspanialszych swoich córek i synów. To, ci którzy przeszli przez życie wierni Bogu i przykazaniom. Dla nas są oni czytelnymi drogowskazami na drodze do wieczności, do domu Ojca. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. które w tym dniu będą sprawowane o godz. 8.30 i 10.30. W Lipowej Nieszpory i procesja na cmentarz o godz. 14.00.

4. W czwartek,  2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Na pół godziny przed każdą Mszą św. wypominki. Serdecznie zapraszam do modlitwy. Po Mszy św. wieczornej  procesja pod pomnik i modlitwy za zmarłych.                
Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby im przyjść z pomocą przedstawia Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez żyjących, a przede wszystkim Ofiarę Chrystusa uobecniającą się we Mszy św.

5. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać: od południa uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze Nasz i Wierzę, modlitwy w intencji Ojca św., przyjęcie łaski sakramentalnej spowiedzi i Komunii świętej, zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu; w dniach od 1-8 listopada nawiedzając pobożnie cmentarz, modląc się, choćby tylko w myśli za zmarłych, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

6. Przez oktawę na 15 minut przed Mszą św. będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych wymieniając imiona zmarłych i odmawiając dziesiątek Koronki do Miłosierdzia Bożego.

7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek nie będzie adoracji i Mszy św. o godzinie 20:00 z racji wspomnienia Wszystkich Świętych Zmarłych. W pierwszy piątek odwiedziny chorych od godziny 14:00. Nabożenstwo i Msza św. o godzinie 17:30. W pierwszą sobotę o godz. 6:30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny i modlitwy o trzeźwość narodu.

8. W każdy 4 piątek miesiąca będzie różaniec o godz. 17.30 i Msza święta za zmarłych zalecanych w wypominkach rocznych.

8. Do nabycia są kalendarze na rok 2018 z naszego kościoła. Zachęcam do czytania gazet religijnych oraz na naszą internetową stronę parafialną www.parafiaslotwina.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 29.10.2017