Przyjęcie kandydatów do służby ministranckiej

W środę 22 listopada obchodziliśmy wspomnienie liturgiczne Świętej Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej. O Świętej Cecylii wiemy niewiele. Chociaż nie była muzykiem i śpiewaczką to jednak wyśpiewała Bogu najpiękniejszą pieśń żyjąc w czystości i ponosząc śmierć męczeńską.

W tym dniu odbył się obrzęd przyjęcia kandydatów do służby liturgicznej. Przykładem dla ministrantów stała się zakochana w Jezusie i wierna Jemu Święta Cecylia jak i Święty Tarsycjusz służący Jezusowi i kapłanowi w czasie Mszy świętej, kochający Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

Po Mszy świętej odbyło się spotkanie wszystkich ministrantów, scholi liturgicznej oraz ich rodziców.

DS9351  DS9356  DS9360

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Przyjęcie kandydatów do służby ministranckiej