Ogłoszenia - 26.11.2017

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Dziś uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, który jako jedyny władca wziął na siebie grzechy całego świata. Uwielbiajmy Go i przyjmijmy Jego władzę, ponieważ Jego panowanie nigdy nie przemija, a Jego Królestwo nie ulegnie zagładzie.

OGŁOSZENIA:

1. Dziś można zyskać odpust zupełny, odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając  zwykłe warunki odpustu.

2. Dzisiejsza uroczystość to główne święto Akcji Katolickiej. Główne uroczystości w kościele NSPJ w Bielsku-Białej. O godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, 17.00 – Msza św. Program szczegółowy  w gablocie. Celem Akcji Katolickiej   jest formacja duchowa, moralna i kulturowa. Zadaniem członków AK jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego i realizacja społecznego wymiaru wiary. Członkowie oddziaływają na bliskie im środowisko poprzez ewangelizację i formację, której celem jest dążenie do najpełniejszego poznania prawd wiary, rozumienia w codziennym życiu. Członkom Akcji Katolickiej życzę wytrwałości w realizacji inicjatyw duszpasterskich i zapraszam nowych kandydatów do Akcji Katolickiej. W każdy III piątek miesiąca Akcja Katolicka prowadzi Koronkę do Miłosierdzia Bożego, uczestniczy we Mszy św. W trzeci poniedziałek miesiąca  formacja i spotkanie.

3. W czwartek, 30 listopada przypada święto Św. Andrzeja, apostola.

4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca, oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa oraz Najświętszej Maryi Pannie w znaku jej Niepokalanego Serca
- I piątek odwiedziny chorych od 14.00. Są to już odwiedziny przed uroczystością Bożego Narodzenia. Spowiedź w kościele 16.30, nabożeństwo o godz.17.30 i Msza Święta.
- I sobota Godzinki o godz.6.30 i modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach.

5. Do nabycia kalendarze na rok 2018 i świece Caritas.

6. W przyszłą niedzielę, 3 grudnia, rozpoczyna się okres adwentu i nowy rok liturgiczny. Składka przeznaczona jest na potrzeby diecezji.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 26.11.2017