Ogłoszenia - 03.12.2017

1. Najpiękniejszym wzorem przeżywania Adwentu jest dla nas Maryja, wybrana na Matkę Boga-Człowieka. Razem z Nią będziemy kroczyć po adwentowej drodze, biorąc udział w codziennych Mszach św. wotywnych o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwanych roratnich.                                                                                 „Papież Franciszek ogłosił Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa dla sanktuarium w Kaliszu. Zacznie się od 1 niedzieli Adwentu(…). Odkryjmy na nowo św. Józefa. Najpierw jako wzór mocnego i pokornego człowieka, mężczyzny silnej wiary, ukochanego męża Maryi, ziemskiego ojca Jezusa, filaru Świętej Rodziny. Odkryjmy go także jako pomocnika, orędownika, czyli patrona rodzin, mężczyzn, ciężkiej pracy, modlitwy kontemplacyjnej, dobrej śmierci o obrońcy Kościoła” (Gość Niedzielny). Roraty w tym roku to  adwentowe rekolekcje z Oblubieńcem Maryi.  Zapraszam dorosłych, młodzież, a zwłaszcza dzieci z lampionami codziennie tak jak są Msze św. w tygodniu. Szczególnym znakiem tego czasu jest wieniec adwentowy z 4 świecami, symbolizujący poszczególne niedziele adwentowego oczekiwania na przyjście Syna Bożego w tajemnicy Wcielenia. Uczestnictwo we Mszach roratnich, uważne słuchanie Słowa Bożego niech stanie się naszym przygotowaniem do Świąt Bożego Narodzenia.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) w poniedziałek, 4 grudnia- wsp. Św. Barbary, patronki górników
b) w środę  6 grudnia – wsp. Św. Mikołaja, biskupa. Po Mszy św. wieczornej w naszym kościele wywiad ze św. Mikołajem.  Pragnie On szczególnie pragnie spotkać z dziećmi z Przedszkola, i tymi, które jeszcze nie chodzą do szkoły.
c) w  czwartek, 7 grudnia - wsp. Św. Ambrożego bp i dK. Jest to zarazem pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się za pracujących na niwie Pańskiej oraz prosimy o nowe , liczne  i godne powołania do służby w Chrystusowym Kościele. O godz.19.30 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Adoracja o godz.20.00. Msza Święta - 20.30 zakończona Apelem Jasnogórskim i ucałowaniem relikwii Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki  
d) piątek, 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Po komunii zaśpiewamy uroczyste „Te Deum” dziękczynne w IX rocznicę erygowania naszej  Parafii. Po Mszy św.wieczornej udamy się pod Pomnik w celu uczczenia 77. rocznicę wysiedlenia  z naszej parafii, które  w sposób szczególny przypada 8 grudnia. Zapraszam całą Parafię, Poczty Sztandarowe, przedstawicieli różnych grup. Poświęcenie medalików i spotkanie z dziećmi  przygotowującymi się do I Komunii św. i ich rodzicami.

3. Jak co roku w czasie adwentu w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” rozprowadzane są  świece Caritas. Do nabycia są kalendarze na 2018 rok z naszego kościoła

4. Spowiedź adwentowa w naszej Parafii w niedzielę 17 grudnia od godz. 14.00-17.30.
W przyszłą niedzielę Panowie z Rady Parafialnej będą zbierać ofiary na nasz Kościół wpisując do Księgi ofiarodawców.

5. Dziś dokonam poświęcenia opłatków wigilijnych. Opłatki rozprowadzać będzie Pan Kościelny i Pan Organista. Ofiara rozprowadzanych opłatków wigilijnych stanowi część Ich wynagrodzenia. Rozprowadzać będą 8, 9, 10 grudzień.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 03.12.2017