Ogłoszenia - 24.12.2017

Adwentowe czuwanie dosięga szczytu. Naszym przykładem jest Matka Zbawiciela, która z miłością przyjęła Bożą wolę i czekała na narodzenie Syna.

OGŁOSZENIA:

Dziś przeżywamy Wigilię Narodzenia Pańskiego. Zachęcam do pielęgnowania chrześcijańskich zwyczajów; łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa rodzinna, odczytanie fragmentu Ewangelii Łukasza o Narodzeniu Jezusa (Łk 2,1-20), a także wspólny śpiew kolęd. Tradycyjnie w tym dniu zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O godz. 23.00 tradycyjnie już opłatek Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. O godz. 24.00 w nocy sprawowana będzie Msza św. zwana Pasterką. Zapraszam wszystkich na celebrowanie uroczystości Narodzenia Pańskiego. Składka z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

Najlepszy prezent
„Jeżeli tak uroczyście obchodzimy narodzenie Jezusa, czynimy to dlatego, aby dać świadectwo, że każdy człowiek jest kimś i niepowtarzalnym” (św. Jan Paweł II)
Znajdź czas dla Boga i człowieka. To najwspanialszy prezent  świąteczny.

1. W poniedziałek, 25 grudnia - uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. tak jak w niedzielę. Dla uczczenia Tajemnicy przyjścia na ziemię Syna Bożego Jezusa Chrystusa  w wyznaniu wiary na słowa: „I za sprawą Ducha Świętego przyjął Ciało z Maryi Dziewicy i Stał się Człowiekiem”- przyklękamy i w ten sposób wyrażamy szacunek dla Tej Tajemnicy.

2. We wtorek – święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika. W tym dniu składka na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Msze święte w porządku niedzielnym.

3. W środę, 27 grudnia – święto św. Jana, apostoła i ewangelisty

4. W przyszłą niedzielę, 31 grudnia przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to zarazem ostatni dzień starego roku. Zapraszam wiernych na uroczyste nieszpory i nabożeństwo przebłagalne o godz. 15.00 i Mszę święta ok. 15.30

5. Od środy, 27 grudnia rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie. Plan kolędy wywieszony jest w gablotce oraz znajduje się na stronie internetowej naszej parafii.

6. W niedzielę, 7 stycznia 2018 o godz. 15.00 planowany jest w naszym kościele przegląd (festiwal) kolęd i pastorałek. Zapraszam dzieci, młodzież, dorosłych oraz całe rodziny do wzięcia udziału i wspólnego śpiewania. Zapisy do 4 stycznia w zakrystii.

7. W sobotę, 13 stycznia 2018 o godz. 14.00 Msza św. dla osób samotnych, starszych, emerytów, rencistów. A po Mszy św. w Domu Strażaka jest opłatek dla tych osób z całej Parafii: Słotwiny, Bugaja i Poddzielca. Serdecznie zapraszamy.

8. Do nabycia kalendarze na 2018 r. z naszego kościoła.

9. Podziękowanie za przygotowanie szopki, choinek i dekoracji bożenarodzeniowej

10. Dobiega końca Rok Świętego Brata Alberta, który  rozpoczął się 25 grudnia 2016, czyli w dniu 100. rocznicy śmierci świętego i trwa do świąt Narodzenia Pańskiego 2017 r. Był kontynuacją ogłoszonego przez papieża Franciszka Roku Świętego Miłosierdzia i obchodzonego w Kościele w Polsce Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. Dziękując za wspaniałą postać Świętego i wzór do naśladowania dokonaliśmy w tym tygodniu instalacji relikwii Św. Brata Alberta - Adama Chmielowskiego i zamontowaliśmy witraż Jemu poświęcony.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 24.12.2017