Ogłoszenia - 31.12.2017

Dziś przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W gronie rodziny i najbliższych celebrujemy świąteczne zwyczaje i tradycje. Syn Boży również wzrastał we wspólnocie rodzinnej.

OGŁOSZENIA:

Wartość rodziny

Pod koniec każdego roku kościół wskazuje na Świętą Rodzinę, pragnie dać każdej rodzinie wzór do naśladowania aby nasze rodziny były pełne spokoju, radości i miłości.  W 1994 roku – Roku Rodziny – Jan Paweł II napisał „List do rodzin”. Czytamy w nim: „Rodzina jest tą drogą od której nie może On (człowiek) się odłączyć. Wszak normalnie każdy z nas w rodzinie przychodzi na świat, można więc powiedzieć, że rodzinie zawdzięcza sam fakt bycia człowiekiem”. I dalej: „Jedynym lekarstwem na zło świata jest świętość rodziny. Bez świętości rodziny nie będzie dobra w świecie. (…) poprzez rodzinę toczą się dzieje człowieka, dzieje zbawienia ludzkości. Rodzina znajduje się pośrodku tego wielkiego zmagania pomiędzy dobrem a złem”.

1. Dzisiaj przypada ostatni dzień starego 2017 roku. Zapraszam wiernych na uroczyste nieszpory i nabożeństwo przebłagalne o godz. 15.00, a o godz.15.30 Msza św. za Parafian - dziękczynna za troskę o Parafię, kościół. Odpust zupełny zyskuje każdy, kto spełni zwykłe jego warunki, odmówi w tym dniu pobożnie i publicznie hymn Ciebie Boga wysławiamy.
Tradycyjnie zachęcam do powitania Nowego Roku w kościele o północy, w ciszy, medytacji, modlitwie, z dala od codziennego zgiełku i spraw.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) w poniedziałek, 1 stycznia - uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która kończy czas oktawy Narodzenia Pańskiego. Msze św. w porządku niedzielnym. Jest to Dzień Modlitwy o pokój na świecie. W tym dniu po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się koncert Zespołu Lipowianie - serdecznie zapraszam.  
b) we wtorek, 2 stycznia – wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła
c) w sobotę, 6 stycznia – uroczystość Objawienia Pańskiego. W całym Kościele jest to Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Msze św. tak jak w niedzielę. Składka przeznaczona jest na cele misyjne. W tym dniu po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się koncert Chóru Ave Maria z Bestwiny - serdecznie zapraszam. Tego dnia przypada 4. Rocznica święceń biskupich oraz ingresu do katedry św. Mikołaja w Bielsku-Białej Księdza Biskupa Romana Pindla. Modlimy się w intencjach naszego Pasterza oraz całej diecezji. Msza święta w ramach obchodów Dies Episcopi zostanie celebrowana w kościele katedralnym Św. Mikołaja o godz. 17.00.

3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
a) pierwszy czwartek - modlimy się za pracujących na niwie Pańskiej oraz prosimy o nowe, liczne i święte powołania do służby w Kościele. O godz. 19.30 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Adoracja (wieczór kolęd) od godz. 20.00, a o godz. 20.30 Msza Święta zakończona Apelem Jasnogórskim
b) pierwszy piątek - od godz. 14.00 odwiedziny chorych z posługą duszpasterską. Chorych proszę zgłosić wcześniej w zakrystii. Spowiedź dla wszystkich od godz. 16.30.

4. W przyszłą niedzielę, 7 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne. Także tego dnia o godz. 15.00 planowany jest w naszym kościele przegląd (festiwal) kolęd i pastorałek. Zapraszam dzieci, młodzież, dorosłych oraz całe rodziny do wzięcia udziału i wspólnego śpiewania. Zapisy do 4 stycznia w zakrystii.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 31.12.2017