Ogłoszenia - 31.12.2017

Dziś przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W gronie rodziny i najbliższych celebrujemy świąteczne zwyczaje i tradycje. Syn Boży również wzrastał we wspólnocie rodzinnej.

Wartość rodziny

Pod koniec każdego roku kościół wskazuje na Świętą Rodzinę, pragnie dać każdej rodzinie wzór do naśladowania aby nasze rodziny były pełne spokoju, radości i miłości.  W 1994 roku – Roku Rodziny – Jan Paweł II napisał „List do rodzin”. Czytamy w nim: „Rodzina jest tą drogą od której nie może On (człowiek) się odłączyć. Wszak normalnie każdy z nas w rodzinie przychodzi na świat, można więc powiedzieć, że rodzinie zawdzięcza sam fakt bycia człowiekiem”. I dalej: „Jedynym lekarstwem na zło świata jest świętość rodziny. Bez świętości rodziny nie będzie dobra w świecie. (…) poprzez rodzinę toczą się dzieje człowieka, dzieje zbawienia ludzkości. Rodzina znajduje się pośrodku tego wielkiego zmagania pomiędzy dobrem a złem”.

1. Dzisiaj przypada ostatni dzień starego 2017 roku. Zapraszam wiernych na uroczyste nieszpory i nabożeństwo przebłagalne o godz. 15.00, a o godz.15.30 Msza św. za Parafian - dziękczynna za troskę o Parafię, kościół. Odpust zupełny zyskuje każdy, kto spełni zwykłe jego warunki, odmówi w tym dniu pobożnie i publicznie hymn Ciebie Boga wysławiamy.
Tradycyjnie zachęcam do powitania Nowego Roku w kościele o północy, w ciszy, medytacji, modlitwie, z dala od codziennego zgiełku i spraw.

a) w poniedziałek, 1 stycznia - uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która kończy czas oktawy Narodzenia Pańskiego. Msze św. w porządku niedzielnym. Jest to Dzień Modlitwy o pokój na świecie. W tym dniu po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się koncert Zespołu Lipowianie - serdecznie zapraszam.
b) we wtorek, 2 stycznia – wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła
c) w sobotę, 6 stycznia – uroczystość Objawienia Pańskiego. W całym Kościele jest to Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Msze św. tak jak w niedzielę. Składka przeznaczona jest na cele misyjne. W tym dniu po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się koncert Chóru Ave Maria z Bestwiny - serdecznie zapraszam. Tego dnia przypada 4. Rocznica święceń biskupich oraz ingresu do katedry św. Mikołaja w Bielsku-Białej Księdza Biskupa Romana Pindla. Modlimy się w intencjach naszego Pasterza oraz całej diecezji. Msza święta w ramach obchodów Dies Episcopi zostanie celebrowana w kościele katedralnym Św. Mikołaja o godz. 17.00.

3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
a) pierwszy czwartek - modlimy się za pracujących na niwie Pańskiej oraz prosimy o nowe, liczne i święte powołania do służby w Kościele. O godz. 19.30 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Adoracja (wieczór kolęd) od godz. 20.00, a o godz. 20.30 Msza Święta zakończona Apelem Jasnogórskim
b) pierwszy piątek - od godz. 14.00 odwiedziny chorych z posługą duszpasterską. Chorych proszę zgłosić wcześniej w zakrystii. Spowiedź dla wszystkich od godz. 16.30.

4. W przyszłą niedzielę, 7 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne. Także tego dnia o godz. 15.00 planowany jest w naszym kościele przegląd (festiwal) kolęd i pastorałek. Zapraszam dzieci, młodzież, dorosłych oraz całe rodziny do wzięcia udziału i wspólnego śpiewania. Zapisy do 4 stycznia w zakrystii.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 31.12.2017