Opłatek Seniorów

Cud Bożego Narodzenia trwa. „Słowo Wcielone wśród nas zamieszkało”. Każdy dzień jest okazją spotkania z Chrystusem.

W sobotę 13 stycznia 2018 roku odbył się Opłatek Seniorów. Rozpoczęliśmy uroczystą celebracją Eucharystii w intencji ludzi starszych, samotnych, emerytów i rencistów. Prosiliśmy Boga, abyśmy mogli przedłużyć radość betlejemskiej nocy na każdy dzień naszego życia. Byli zdolni do miłości wzajemnej i umieli odkryć w swoim otoczeniu kogoś, kto potrzebuje światła prawdy, wiary i miłości. Niech Duch Święty uczyni nas świadkami byśmy mogli się podzielić naszą wiarą i miłością.

Po Mszy św. w Domu Strażaka odbył się opłatek dla tych osób z całej Parafii: Słotwiny i Lipowej Bugaj i Poddzielec.

Spotkanie w OSP w Słotwinie rozpoczęło się odczytaniem fragmentu Ewangelii św. Łukasza o Narodzeniu Jezusa. Następnie nadszedł   czas na życzenia , łamanie się opłatkiem oraz Jasełka przygotowane przez Panią Wychowawczynię Barbarę Jakubiec i uczniów klasy II Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słotwinie. Kolejne godziny upłynęły wypełnione rozmową, wspólnym kolędowaniem przy suto zastawionym stole.

Podziękowanie:

Na ręce Prezesa Pana Jana Byrdego składam podziękowanie Akcji Katolickiej za pomoc w przygotowaniu opłatka dla Seniorów naszej Parafii. Zespołowi Szkolno - Przedszkolnemu za przygotowanie Jasełek, przede wszystkim uczniom kl. II i wychowawczyni Pani Barbarze Jakubiec, Pani Radnej Halinie Krywult, Prezesowi OSP Panu Janowi Binda, Pani Prezes KGW Zofii Semik, Pani Annie Paciorek, Przewodniczącemu Spółki Wodociągowej Panu Zdzisławowi Setli, Panu Tadeuszowi Sowa, Panu Organiście Mieczysławowi Stec za śpiew i grę na akordeonie, prowadzącym blog „Lipowa i okolice” oraz wszystkim, którzy przyczynili się, aby ta uroczystość mogła odbyć się jak co roku i wszystkim uczestniczącym.

FOTORELACJA:

ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA