Ogłoszenia - 28.01.2018

W 4 niedzielę zwykła słyszymy słowa św. Pawła: Chciałbym, żebyście byli wolni od utrapień. Mamy pragnienie życia bez problemów, zwłaszcza takich, które rodzą cierpienie, odbierają nadzieję i odwagę, powodują utratę sensu istnienia. Te trudne doświadczenia należy przedstawić Panu Bogu, podczas liturgii eucharystycznej. On, jako jedyny, w sobie znany sposób pomoże nam z tych wszystkich doświadczeń wyjść jeszcze bardziej umocnionymi.

OGŁOSZENIA:

1. Dzisiaj rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo przed Wielkim Postem. Zapraszam na adorację indywidualną od godz. 11.30 do 15.30. Chcąc apostołować trzeba trwać przy Chrystusie, nieustannie zgłębiać prawdy wiary, troszczyć się o chrześcijańską formację. Zwracam się z gorącą prośbą w sposób szczególny do młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania o znalezienie choć jednej godziny na adorację.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:
a w środę, 31 stycznia – wspomnienie Św. Jana Bosko, prezbitera
b) w piątek, 2 lutego – święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. W tym dniu Ksiądz Biskup Roman Pindel udziela dyspensy od postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. W czasie Mszy św. nastąpi poświęcenie gromnic. Po Mszy św. o godz.18.00 poświęcenie  modlitewników dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i spotkanie z  rodzicami i opiekunami w salce. Po Mszy św. wieczornej proszę o pomoc dekoratorów, młodzież i wszystkich chętnych przy rozebraniu szopki i dekoracji bożonarodzeniowej W tym dniu składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.
c) w sobotę, 3 lutego – wspomnienie dowolne św. Błażeja, biskupa i męczennika. Patrona czuwającego nad gardłem i ludzkim głosem. W tym dniu będzie udzielane indywidualne błogosławieństwo, związane z tym wspomnieniem

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek oraz pierwsza sobota miesiąca
a) pierwszy czwartek – od godz. 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, godz. 20.30 Msza św. zakończona Apelem Jasnogórskim. Młodzież Gimnazjum i kl. VII Sz.P., obowiązkowo w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania ma swoje spotkanie od godz. 19.30
b) pierwszy piątek – odwiedziny chorych od 14.00 – chorych proszę do środy zgłosić w zakrystii, spowiedź od godz. 16.30. O godz. 17.30 adoracja, nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i Msza św.
c) pierwsza sobota – Godzinki do NMP oraz dziesiątka różańca o trzeźwość w naszych rodzinach o godz. 6.30
4. W przyszłą niedzielę, 4 lutego, składka przeznaczona jest na potrzeby diecezji.

Wójt Gminy Lipowa UWAGA! WAŻNA INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW, którzy złożyli deklarację podczas ogłoszonego w lipcu 2017 r. naboru Uczestników do udziału w Projekcie pn.: „Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych na potrzeby budynków mieszkalnych na terenie Gminy Lipowa”:
Informujemy, że z uwagi na przejęcie koordynacji projektu przez Związek Międzygminny ds. Ekologii w Żywcu ponownie należy wypełnić aktualną wersję deklaracji udziału w projekcie, która zostanie udostępniona  w dniu 29.01.2018 r. na stronie Związku Międzygminnego oraz na stronie Gminy Lipowa.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 28.01.2018