Ogłoszenia - 28.01.2018

W 4 niedzielę zwykła słyszymy słowa św. Pawła: Chciałbym, żebyście byli wolni od utrapień. Mamy pragnienie życia bez problemów, zwłaszcza takich, które rodzą cierpienie, odbierają nadzieję i odwagę, powodują utratę sensu istnienia. Te trudne doświadczenia należy przedstawić Panu Bogu, podczas liturgii eucharystycznej. On, jako jedyny, w sobie znany sposób pomoże nam z tych wszystkich doświadczeń wyjść jeszcze bardziej umocnionymi.

1. Dzisiaj rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo przed Wielkim Postem. Zapraszam na adorację indywidualną od godz. 11.30 do 15.30. Chcąc apostołować trzeba trwać przy Chrystusie, nieustannie zgłębiać prawdy wiary, troszczyć się o chrześcijańską formację. Zwracam się z gorącą prośbą w sposób szczególny do młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania o znalezienie choć jednej godziny na adorację.

a w środę, 31 stycznia – wspomnienie Św. Jana Bosko, prezbitera
b) w piątek, 2 lutego – święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. W tym dniu Ksiądz Biskup Roman Pindel udziela dyspensy od postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. W czasie Mszy św. nastąpi poświęcenie gromnic. Po Mszy św. o godz.18.00 poświęcenie  modlitewników dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i spotkanie z  rodzicami i opiekunami w salce. Po Mszy św. wieczornej proszę o pomoc dekoratorów, młodzież i wszystkich chętnych przy rozebraniu szopki i dekoracji bożonarodzeniowej W tym dniu składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.
c) w sobotę, 3 lutego – wspomnienie dowolne św. Błażeja, biskupa i męczennika. Patrona czuwającego nad gardłem i ludzkim głosem. W tym dniu będzie udzielane indywidualne błogosławieństwo, związane z tym wspomnieniem

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek oraz pierwsza sobota miesiąca
a) pierwszy czwartek – od godz. 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, godz. 20.30 Msza św. zakończona Apelem Jasnogórskim. Młodzież Gimnazjum i kl. VII Sz.P., obowiązkowo w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania ma swoje spotkanie od godz. 19.30
b) pierwszy piątek – odwiedziny chorych od 14.00 – chorych proszę do środy zgłosić w zakrystii, spowiedź od godz. 16.30. O godz. 17.30 adoracja, nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i Msza św.
c) pierwsza sobota – Godzinki do NMP oraz dziesiątka różańca o trzeźwość w naszych rodzinach o godz. 6.30
4. W przyszłą niedzielę, 4 lutego, składka przeznaczona jest na potrzeby diecezji.

Wójt Gminy Lipowa UWAGA! WAŻNA INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW, którzy złożyli deklarację podczas ogłoszonego w lipcu 2017 r. naboru Uczestników do udziału w Projekcie pn.: „Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych na potrzeby budynków mieszkalnych na terenie Gminy Lipowa”:
Informujemy, że z uwagi na przejęcie koordynacji projektu przez Związek Międzygminny ds. Ekologii w Żywcu ponownie należy wypełnić aktualną wersję deklaracji udziału w projekcie, która zostanie udostępniona  w dniu 29.01.2018 r. na stronie Związku Międzygminnego oraz na stronie Gminy Lipowa.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 28.01.2018