Ogłoszenia - 11.02.2018

Dziś 6 niedziela zwykła. Bywa, że w naszej codzienności kierujemy się sympatiami i uprzedzeniami. Również dzisiaj istnieją w naszym społeczeństwie ludzie traktowani jak trędowaci, uważani za wykluczonych z życia społecznego. Jezus pokonuje te ograniczenia, nie zna lęku przed kontaktem bezpośrednim, odczuwa sympatię, dzieli współczucie i przygarnia tych, z którymi inni nie chcą mieć nic do czynienia. Uwalnia te osoby od ciążącego na nich piętna i czyni je znowu społecznie akceptowanymi.

OGŁOSZENIA:

1. Odpowiadając na zachętę Biskupa Bielsko-Żywieckiego Roman Pindla pragniemy włączyć się w nowennę poprzedzającą 100-lecie niepodległości Polski. Szczególne modlitwy w 11 dzień każdego miesiąca. Dziś rozważamy tematy: „Chrześcijaństwo u źródeł  polskiej państwowości”. Towarzyszy nam postać św. Wojciecha. „Wojciechowy zasiew krwi przynosi wciąż nowe duchowe owoce. Czerpała z niego cała Polska u zarania swej państwowości i przez następne stulecia (Jan Paweł II)” , „Chrzest Polski aktem założycielskim państwa i narodu” oraz „Troska o tożsamość chrześcijańską Polski i Europy” Zapraszam dziś na adorację w tej intencji.

2. Ordynariusz naszej Diecezji zaprasza do udziału w VI Pieszej Pielgrzymce Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie Łagiewnikach 30 kwietnia-3 maja 2018.

3. Dzisiaj ostatnie 40-godzinne nabożeństwo poprzedzające Wielki Post.

4. Od dzisiejszej niedzieli do soboty włącznie będzie trwał 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników

5. W tym tygodniu, 14 lutego, przypada Środa Popielcowa. Msze św. o godz.7.00 i 18.00 Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitwy o ducha pokuty. Zachęcam wiernych do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także do ograniczenia spożycia napojów alkoholowych. Zapraszam do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.15 oraz Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 15.00. Po Gorzkich Żalach będzie Msza św. Wierny, który odprawi pobożnie Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

6. W piątek, 15 lutego przypada Dzień Modlitw do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca. Nabożeństwo o godz. 17.30.

7. W przyszła niedzielę składka przeznaczona jest na cele duszpasterstwa.

8. Za złożoną ofiarę na kościół składam  Bóg zapłać!

9. Planujemy Parafiadę zimową w najbliższą sobotę 17 lutego 2018 r. Początek o godz. 9.00 przy kościele, następnie udajemy się na stok do PP Byrdy, gdzie odbędą się zabawy, konkursy sportów zimowych, ognisko

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 11.02.2018