Ogłoszenia - 18.02.2018

Dziś 1 niedziela Wielkiego Postu. Jest to czas zastanowienia się nad własnym życiem, to okres duchowej pielgrzymki ku porankowi zmartwychwstania. W jej trakcie ciągle na nowo dostajemy łaskę i szanse pogłębienia więzi z Jezusem, do którego należymy od momentu chrztu. Czas przygotowania paschalnego ma nam pomóc w lepszym zrozumieniu naszej chrześcijańskiej tożsamości i wskazać skuteczne metody walki z pokusami szatana.

OGŁOSZENIA:

1. W Środę Popielcową rozpoczęliśmy kolejny w naszym życiu Wielki Post, który służy przygotowaniu do Paschy przez wspomnienie przyjętego chrztu i pełnienie pokuty. Zachęcam wiernych do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także ograniczenia napojów alkoholowych. Pod chórem wystawiona jest Księga Trzeźwości. Zachęcam do uzewnętrznienia swojego stylu życia bez alkoholu, nawet tych, którzy kiedyś takie zobowiązanie składali na całe życie.
Zapraszam wszystkich na tradycyjne wielkopostne nabożeństwa:
- w piątek o godz. 17.15 – Droga Krzyżowa. Przypominam że wierny, który odprawi pobożnie Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny, spełniając zwykłe warunki odpustu.
- w niedzielę o godz. 15.00 – Gorzkie Żale. Po nabożeństwie Msza Święta ok. godz.15.30.  
Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się tradycyjnie w Niedzielę Palmową.

2. W czwartek, 22 lutego, przypada liturgiczne święto Katedry Św. Piotra, apostoła.

3. W przyszłą niedzielę, 25 lutego, modlitwą i ofiarą (do puszek) wspieramy dzieci Afryki (Ad gentes).

4. Pielgrzymka na nocne czuwanie do Częstochowy odbędzie się 21/22 października 2018 r. (z niedzieli na poniedziałek).

5. Szczególnie w Wielkim Poście zachęcam do czytania gazet religijnych:
- w „Gościu Niedzielnym” – Wielki Post z ojcem Pio. Pierwsza odsłona cyklu wielkopostnego poświęcona spowiedzi
- w „Małym Gościu Niedzielnym” – obrazek ze św. ojcem Pio oraz jego rady - jak dobrze się spowiadać
Za złożoną ofiarę na kościół składam serdeczne Bóg zapłać!

Podziękowanie dla: Wójta Gminy Lipowa Pana Jana Góra, Nadleśniczemu Nadleśnictwa Węgierska Górka  Panu Marianowi Knapek. Akcji Katolickiej, Kołu Gospodyń Wiejskich, Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży, LKS „Sokół”, Strażakom;  na ręce Prezesów: Jana Byrdy, Zofii Semik, Sylwii Tlałka,Tadeusza Semik, Jana Binda. Radnej Pani Halinie Krywult, Pani Sołtys Marii Binda-Sapeta, Przewodniczącemu Spółki Wodociągowej Panu Zdzisławowi Setla. Nauczycielowi wychowania fizycznego ZSP w Słotwinie Panu Sławomirowi Gibas a przede wszystkim  Rodzinie Jolancie i  Adamowi Byrdy za wielkie serce, gościnę na stoku i w domu. Panu Adamowi Byrdy z Poddzielca oraz Panu Janowi Pawlus za zorganizowanie kuligu, Animatorowi Panu Krzysztofowi Byrdy za grę na akordeonie, Strażakom-ratownikom medycznym w sposób szczególny: Pani Barbarze i Pani Agnieszce Binda za zapewnienie bezpieczeństwa. Prowadzącym blog „Lipowa i okolice” Panu Jarosławowi i Pani Anecie. Przygotowującym posiłki, ofiarodawcom, biorącym udział w zawodach , kibicującym i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli zorganizować VII Parafiadę Zimową.

FOTORELACJA:

ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 18.02.2018