Ogłoszenia - 11.03.2018

W środku wielkopostnej zadumy Kościół wzywa nas do radości. Dlatego 4 niedziela wielkiego postu (Laetare) budzi w nas poczucie radości głębszej i trwalszej. Jej źródłem jest Bóg bogaty w miłosierdzie, któremu warto zawierzyć. Doświadczając jedności z Nim, mamy świadomość możliwości skutecznego przezwyciężania wszystkiego, co nam potrafi radość odebrać. Zatem radujmy się i otwórzmy się na zbawczą moc Boga.

OGŁOSZENIA:

1. Dziś 11 marca w ramach nowenny przed 11 listopada 2018 roku z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszym kościele na pół godziny przed każdą Mszą św. Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji naszej Ojczyzny i rozważania: „Wolność wewnętrzna gwarantem wolności zewnętrznej”. Towarzyszy nam Bł. Honorat Koźminski i tematy:  
- grzech jest jedynym nieszczęściem na świecie i on jedynie może słusznie zasmucić człowieka 
- promował odrodzenie moralne, jako punkt wyjścia do odzyskania niepodległości
- męczennik konfesjonału - Sakrament pokuty i pojednania drogą zdobycia wolności

2. Zachęcam do uczestnictwa w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.15, a w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 15.00. Po nabożeństwie Msza św.

3. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie z Rodzicami młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania, a w piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie z Rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

4. W piątek, 16 marca, modlimy się do Miłosierdzia Bożego z racji III piątku miesiąca

5. W najbliższą niedzielę o godz. 14.00 spotkanie z Parafialną Radą Duszpasterską i Parafialną Radą ds. Ekonomicznych.

6. W piątek przed Niedzielą Palmową, 23 marca zapraszam wszystkich na plenerową Drogę Krzyżową. Trasa: Kościół –„Gorylka”. Krzyż niesiony będzie i rozważania poprowadzą przedstawiciele różnych stanów, wspólnot i organizacji. W zakrystii są do odebrania teksty rozważań. Tego dnia Droga Krzyżowa w kościele indywidualnie.

7. Caritas rozprowadza „Baranka Wielkanocnego”, do nabycia w zakrystii. Zgromadzone z tej akcji fundusze przeznaczone są na dożywianie dzieci w szkołach, organizację wypoczynku oraz rehabilitacje dzieci chorych.

8. Jak co miesiąc Panowie z Duszpasterskiej Rady Parafialnej zbierają ofiary na nasz kościół, wpisując do Księgi Ofiarodawców. Za każdą złożoną ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać! Ofiary przeznaczone są teraz na witraże. Dziękuje ks. Rodakowi Włodzimierzowi Caputa za złożoną ofiarę na witraże.

9. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 11.03.2018