Ogłoszenia - 18.03.2018

Dziś przypada 5 niedziela Wielkiego Postu. Poprzez znak, zasłoniętych krzyży uświadamiamy sobie, iż oprócz tego, co widoczne dla ludzkich oczu, przygotowanie do świętowania paschalnego zwycięstwa obejmuje także właściwą dyspozycję serca, gotowego do przyjęcia prawdy o nieskończonej miłości Boga do człowieka.

OGŁOSZENIA:

1. Trwają nabożeństwa wielkopostne. Gorzkie Żale o godz. 15.00 i Msza św., a w piątek, 23 marca o godz. 15.00 zapraszam wszystkich na plenerową Drogę Krzyżową w intencji Ojczyzny: Kościół –„Gorylka”. Krzyż niesiony będzie i rozważania poprowadzą przedstawiciele różnych stanów, wspólnot i organizacji. W zakrystii są do odebrania teksty rozważań. Po nabożeństwie Msza św. w kościele o godz. 18.00. Tego dnia będzie możliwość odprawienia Drogi Krzyżowej indywidualnie w kościele.

2. Dziś spotkanie z Parafialna Radą Duszpasterską i Parafialną radą ds. Ekonomicznej o godz.14.00.

3. W poniedziałek, 19 marca przypada uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. wieczornej spotkanie z Akcją Katolicką.

4. W przyszłą niedzielę, 25 marca przypada Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Tego dnia:
- zapraszam wiernych na uroczyste pobłogosławienie gałązek palmowych w czasie Mszy św. o godz. 10.30. Przed Mszą św. zgromadzimy się przed kościołem od strony plebani. Po Mszy św. konkurs palm (największa, najładniejsza i nasza tradycyjna).
- obchodzony jest Światowy Dzień Młodzieży. Każdy biskup diecezjalny gromadzi się w kościele katedralnym z młodzieżą swojej diecezji. Początek liturgii o godz. 13.30 przed kościołem Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej. Składka zebrana w tym dniu przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.
- przed kościołem ministranci będą zbierać ofiary do puszek na kwiaty do Bożego Grobu.
- przypada 26. rocznica erygowania naszej diecezji. Modlimy się za pasterzy i wiernych całego naszego Kościoła partykularnego.
- liturgiczna uroczystość Zwiastowania Pańskiego, zostaje przeniesiona na poniedziałek po oktawie Wielkanocy, czyli 9 kwietnia.

5. Także od przyszłej niedzieli będziemy przeżywać w naszej Parafii rekolekcje wielkopostne, które będzie prowadził Dyrektor Księży Emerytów im. Jana Pawła II Ks. Marcin Suchanek. Spowiedź św. w Wielki Wtorek od godz. 14.00 - 17.30 (z przerwą od 15.30 - 16.00). Na zakończenie rekolekcji – w Wielką Środę na wszystkich Mszach św. złożymy ofiarę dla Rekolekcjonisty. Program rekolekcji wywieszony jest w gablocie przy kościele i na stronie internetowej.

6. W zakrystii do nabycia „Baranek Wielkanocny”

7. Za złożoną ofiarę na kościół składam serdeczne  Bóg zapłać!

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 18.03.2018