Ogłoszenia - 25.03.2018

NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ - REKOLEKCJE

Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Wchodzimy w czas Wielkiego Tygodnia, kiedy będziemy przeżywali w liturgii najważniejsze wydarzenia historii zbawienia. To szczytowy moment ukazujący bezgraniczną miłość Boga do człowieka. W imię tej miłości poświęcił swojego Syna, który poprzez ofiarę złożoną na drzewie krzyża wyzwolił ludzkość z wszelkich niewoli.

OGŁOSZENIA:

1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Będą one trwały do Wielkiej Środy. Rekolekcje prowadzi Ks. mgr Marcin Suchanek - Dyrektor Domu Księży Emerytów im Jana Pawła II. Serdecznie witamy rekolekcjonistę i pragniemy Go wspierać naszą modlitwą.
Po Mszy św. o godz. 10.30 konkurs palm, a o godz. 15.00 serdecznie zapraszam na nabożeństwo Gorzkich Żali.

2. W Wielki Poniedziałek, 26 marca, przypada Dzień modlitw za więźniów.

3. W środę po Mszy św. wieczornej przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Zapraszam dekoratorów, młodzież i wszystkich chętnych.

4. Liturgia Wielkiego tygodnia jest szczególnie bogata i wymowna. Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego jaśnieje jako szczyt całego roku liturgicznego. Rozpoczyna się Mszą św. Wieczerzy Pańskiej, ma swój szczyt w Wigilii Paschalnej i kończy się II nieszporami uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.
W czasie Triduum Paschalnego istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego
a) Wielki Czwartek - Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja w Ciemnicy do godz. 22.00. Ciemnica w kaplicy, będą także otwarte drzwi boczne do kościoła.
b) Wielki Piątek – Adoracja w ciemnicy od godz. 8.00-18.00. Od 19.30 do godz. 24.00 przy Grobie Pańskim. Plan poszczególnych grup adorujących w gablocie przy kościele . O godz. 17.15 Droga Krzyżowa. Adoracja Krzyża, ucałowanie krzyża w czasie uroczystej Liturgii Wielkiego Piątku o godz. 18.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Zachęcam wiernych do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, aż do Wigilii Paschalnej, aby „dzięki temu z podniosłym i otwartym sercem przystąpić do radości Zmartwychwstania”.
c)  Wielka Sobota –adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 19.00. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny w kościele o godz. 9.00, 11.00, 13.00. Msza św. Wigilii Paschalnej o godz. 19.00 i odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego. Zachęcam by wierni przynieśli ze sobą świece. Strażaków proszę o przybycie, pełnienie zaszczytnej i honorowej straży przy grobie Pana Jezusa.

5. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Uroczysta Rezurekcja odbędzie się o godz. 6.00. Zapraszam Poczty Sztandarowe, Straż Pożarną, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w strojach regionalnych. Przygotujmy feretrony i sztandary kościelne. Tego dnia składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.

6. Przed kościołem ministranci zbierają ofiary materialne na kwiaty do Bożego Grobu a także rozprowadzają pocztówki z naszego kościoła jako pomoc dla dzieci chorych. Ofiara dobrowolna. Akcja Katolicka baranki.

7. Podziękowanie za udział w Plenerowej drodze Krzyżowej.

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 25.03.2018