Ogłoszenia - 29.04.2018

W 5 niedzielę wielkanocną Jezus otwiera dla nas swoje ojcowskie ramiona, aby każdego przygarnąć do siebie. Chcemy uwielbić Go za dar odkupienia. Czujemy się jak winne latorośle i chcemy czerpać moc będąc mocno zjednoczeni ze Zmartwychwstałym.

OGŁOSZENIA:

1. W poniedziałek, 30 kwietnia, z bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie wyruszy diecezjalna piesza pielgrzymka do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Początek celebracją Eucharystii o godz. 12.00.
2. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) we wtorek, 1 maja – wspomnienie dowolne św. Józefa, rzemieślnika. Modlimy się o Boże błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy, ale pamiętajmy także o tych, którzy tej pracy zostali pozbawieni. Tego dnia rozpoczynamy nabożeństwa majowe - w tygodniu o godz. 17.30, a w niedzielę i uroczystości o godz. 15.00, po nabożeństwie dodatkowa Msza św.
b) w środę, 2 maja – wspomnienie Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
c) w czwartek, 3 maja – uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o godz. 8.30, 10.30 - która będzie sprawowana w intencji Strażaków i o godz.15.30 - w nabożeństwie i we Mszy św. uczestniczy młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania.
d) w piątek, 4 maja – wspomnienie św. Floriana, męczennika. Dyspensa od Ks. Biskupa.
3. W poniedziałek oraz w środę o 16.30 próba przed I Komunią Świętą.
4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek oraz pierwsza sobota miesiąca.
- pierwszy piątek – odwiedziny chorych od godz. 14.00, chorych proszę wcześniej zgłosić w zakrystii, spowiedź od godz. 16.30
- pierwsza sobota – o godz. 6.30 godzinki do NMP, dziesiątka różańca o trzeźwość w naszych rodzinach
5. W niedzielę, 6 maja, składka przeznaczona jest na potrzeby diecezji. Kwesta Strażaków.
6. Miesiąc maj obfituje w wielkie wydarzenia w naszej Parafii:
- 13 maja o godz.10.30 - I Komunia Święta i pierwsze w tym roku nabożeństwo Fatimskie              
- 20 maja godz. 10.30 - I rocznica Komunii Świętej
- 26 maja o godz. 10.00 w Katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej Święcenia Prezbiteratu otrzyma ks. diakon Sławomir Pietraszko. O godz. 8.45 będzie podstawiony autokar na placu kościelnym. Zapisy w zakrystii. Po południu proszę parafian o zaangażowanie się w dekorację drogi z domu rodzinnego Ks. Prymicjanta do kościoła. Dekoracja posłuży do uroczystej procesji w Boże Ciało.
Nabożeństwo majowe w dniu święceń kapłańskich poprowadzi Ks. Sławomir. Zapraszam wszystkie dzieci do okazania wdzięczności swoim mamom, zaś całą Parafię do okazania wdzięczności Bogu za dar powołania kapłańskiego.
- 27 maja o godz. 10.30 Msza Święta Prymicyjna w naszym kościele. W domu rodzinnym o godz. 9.30 - błogosławieństwo rodziców, o godz. 9.45 - procesja do kościoła (proszę o zabezpieczenie trasy Strażaków), wieniec niosą Dzieci Komunijne, o godz. 10.15 - przywitanie przez przedszkolaków, dzieci, młodzież, dorosłych (delegacje dorosłych proszę zgłosić w zakrystii). Ks. diakon prosi, aby zamiast kwiatów złożyć ofiarę na Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci w Strumieniu prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Szkolnych Notre Dame. To placówka całodobowa przeznaczona dla chłopców z niepełnosprawnością umiarkowaną. Będą zbierać ministranci przy kościele.
- 31 maja uroczystość Bożego Ciała    

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 29.04.2018