Ogłoszenia - 06.05.2018

Dziś 6 niedziela wielkanocna. Prawda o zmartwychwstaniu Chrystusa powinna kształtować i przemieniać nasze życie, ponieważ jesteśmy powołani do powstania z martwych. To ma konsekwencje dla naszej chrześcijańskiej tożsamości. Nie jesteśmy jedynie stworzeniami, ale wybranymi sługami Boga. Uwielbiajmy Tego, który nas bezgranicznie miłuje i nazywa swoimi przyjaciółmi.

OGŁOSZENIA:

1. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa majowe: w niedzielę o godz. 15.00, a w tygodniu o 17.30.

2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje. W Polsce noszą one nazwę Dni Krzyżowych, gdyż procesje błagalne tych dni kierują się zwykle do przydrożnych krzyży. Kościół modli się o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy.
- w poniedziałek gromadzimy się przy kapliczce MB Częstochowskiej- posesja PP. Kruczek, Konior, Skoczylas o godz. 17.30, procesja do kościoła i Msza św.
- we wtorek gromadzimy się przy kapliczce MB Niepokalanego Poczęcia przy posesji PP. Jura - Słotwina nad kościołem o godz. 17.30, procesja do kościoła i Msza św.
- w środę gromadzimy się przy kapliczce na skrzyżowaniu dróg – Bugaj przy posesji PP. Waluś  o godz. 17.30, procesja i Msza św.

3. We wtorek, 8 maja, przypada uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu o godz. 10.00 w kościele katedralnym Św. Mikołaja w Bielsku-Białej, Ksiądz Biskup Roman Pindel udzieli święceń diakonatu akolitom naszej diecezji. Modlimy się za kandydatów do święceń.

4. Od piątku, 11 maja, rozpoczynamy czas modlitewnej nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zapraszam do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.

5. Spowiedź dla dzieci, rodziców, chrzestnych przed I Komunią w sobotę o godz. 15.30

6. W przyszłą niedzielę, 13 maja:
- przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej parafii będziemy obchodzić uroczystość Pierwszej Komunii Świętej o godz. 10.30. Dzieci zgromadzą się na placu przy kościele o godz. 10.20. Nabożeństwo majowe o godz. 15.00.  Próby dla dzieci,wtorek, środę i czwartek o godz.16.30.
- W piątek od godz. 14.00. sprzątanie kościoła, otoczenia, dekoracje. Zapraszam rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
- W najbliższą niedzielę odbędzie się pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy przy kapliczce Matki Bożej Fatimskiej o godz. 16.00. Różaniec prowadzi i Figurę niesie  Róża św. Jadwigi. Po Mszy św. procesja maryjna.

7. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby diecezji. A w przyszłą niedzielę tradycyjnie Panowie z Parafialnej Rady Duszpasterskiej będą zbierać ofiary na nasz kościół, za każdą składam serdeczne Bóg zapłać.

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej oraz do odwiedzenia naszej internetowej strony parafialnej.

9. Nowożeńcom Sylwii Tracz i Kamilowi Wieczorek życzę błogosławieństwa Bożego w życiu małżeńskim i rodzinnym. Za złożoną ofiarę na kościół składam serdeczne Bóg zapłać! 

10. Wójt Gminy Lipowa zawiadamia o ponownym wyłożeniu planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Lipowa.
Projekt planu  będzie wyłożony do publicznego wglądu: w dniach od 10.05.2018 r. do 30.05.2018 r. w siedzibie Urzędu Gminy Lipowa, codziennie w godzinach od 8:00 do 13:00.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 06.05.2018