Ogłoszenia - 13.05.2018

Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wspominamy chwilę, kiedy Jezus przestał być widoczny dla ludzkich oczu, ponieważ wstąpił do chwały niebieskiej. Nie odszedł jednak. Lecz w inny sposób pozostaje obecny wśród nas.

OGŁOSZENIA:

W naszej Parafii przeżywamy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci z III klasy Szkoły Podstawowej po raz pierwszy w pełni uczestniczą we Mszy św. i przystąpią do Komunii św. Życzę Im wiele radości z tego spotkania z Chrystusem Eucharystycznym i trwania przy Jezusie przez całe życie. „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” „idźcie i głoście” prawdę obecności Boga w Eucharystii: Ciało Moje jest prawdziwym pokarmem, Krew Moja jest prawdziwym napojem. 

Dziękuję rodzicom, nauczycielom w sposób szczególny wychowawczyni Pani Grażynie Wandzel za zaangażowanie i wielką troskę o właściwe wychowanie młodego pokolenia, Panu Kościelnemu, Panu Organiście, Pani Ani i całej Służbie Liturgicznej. Dziękuję za złożoną ofiarę na Kościół i pomoc w sprzątaniu kościoła i otoczenia.

Dziś nabożeństwo majowe o godz. 15.00. „Biały Tydzień” jest czasem wdzięczności Bogu i ludziom. W trakcie niego, dzieci przez cały tydzień będą uczestniczyć w nabożeństwie majowym o godz. 17.30 oraz we Mszy św. o godz. 18.00 (za wyjątkiem wtorku). Pielgrzymka dzieci komunijnych i rodziców do Sanktuarium MB Fatimskiej w Zakopanem 15 maja (wtorek). Zabieramy stroje komunijne. Wyjazd o godz. 8.00 z parkingu przy szkole.

1. Dziś także odbędzie się pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy przy kapliczce Matki Bożej Fatimskiej o godz. 16.00. Różaniec prowadzi i Figurę niesie  Róża św. Jadwigi. Po Mszy św. procesja maryjna.

2. Także dzisiaj Panowie z Rady Parafialnej będą zbierać ofiary na nasz Kościół wpisują do księgi ofiarodawców. Za złożoną ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać!

3. Trwają Nabożeństwa Majowe. Zachęcam wszystkich do licznego uczestnictwa w rozważaniu wydarzeń życia Maryi w tajemnicy Chrystusa i Kościoła w tygodniu o 17.30.

4. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) w poniedziałek, 14 maja – święto Św. Macieja, apostoła. W tym dniu przypada patronalne święto Papieskiego Dzieła Św. Piotra Apostoła
b) w środę, 16 maja – święto Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski

5. W piątek, 18 maja, modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.

6. W przyszłą niedzielę, 20 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego i przypada rocznica I Komunii Świętej – Msza święta w tej intencji o godz. 10.30. Składka przeznaczona jest na budowę Domu Księży Emerytów w Andrychowie.

7. Przypominam, że pielgrzymka na nocne czuwanie do Częstochowy odbędzie się 21/22 października 2018 r. (z niedzieli na poniedziałek). 

8. Bóg zapłać za złożone ofiary na nasz kościół.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 13.05.2018