Ogłoszenia - 20.05.2018

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Pięćdziesiątnica to owoc Wielkanocy i potwierdzenie wywyższenia Jezusa oraz Jego obecności we wspólnocie wierzących. Boża obietnica stale wypełnia się w czasie Kościoła. Duch Święty pragnie przychodzić do ludzkich serc, aby zapalać w nich ogień swojej miłości.

OGŁOSZENIA:

1. Zachęcam wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach majowych: w niedzielę i uroczystości o godz. 15.00, a w tygodniu o 17.30.

2. Rekolekcje przed święceniami kapłańskimi odbywa ks. diakon Sławomir Pietraszko, pamiętajmy o nim i o całym jego roczniku w naszych modlitwach.

3. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) w poniedziałek, 21 maja – święto NMP Matki Kościoła. Jest to Misyjny Dzień Chorych. Msze o godz. 7.00 i 18.00.Po Mszy św. spotkanie z Akcją Katolicką
b) w czwartek, 24 maja – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
c) w sobotę, 26 maja – wspomnienie Św. Filipa Nereusza, prezbitera. W tym dniu modlimy się za wszystkie matki z okazji ich święta. O godz. 10.00 w kościele katedralnym św. Mikołaja w Bielsku-Białej, Ksiądz Biskup Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji święceń prezbiteratu. Jest wśród nich nasz Ksiądz diakon Sławomir Pietraszko. Jego oraz wszystkich kandydatów do święceń polecamy Panu Bogu w modlitwie.
O godz. 8.45 będzie podstawiony autokar na placu kościelnym - są jeszcze wolne miejsca w autokarze. Po południu proszę parafian o zaangażowanie się w dekorację drogi z domu rodzinnego Ks. Prymicjanta do kościoła.
Nabożeństwo majowe w dniu święceń kapłańskich poprowadzi Ks. Sławomir. Zapraszam wszystkie dzieci do okazania wdzięczności swoim mamom, zaś całą Parafię do okazania wdzięczności Bogu za dar powołania kapłańskiego.

4. W przyszłą niedzielę, 27 maja przypada uroczystość Najświętszej Trójcy  – o godz. 10.30 Msza Święta Prymicyjna w naszym kościele. Plan uroczystości:
- o 9.30 w domu rodzinnym błogosławieństwo rodziców
- o 9.45 procesja do kościoła (proszę o zabezpieczenie trasy Strażaków), wieniec niosą Dzieci Komunijne
- ok. 10.15 przywitanie przez przedszkolaków, dzieci, młodzież, dorosłych
Ks. diakon prosi, aby zamiast kwiatów złożyć ofiarę na Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci w Strumieniu prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Szkolnych Notre Dame. To placówka całodobowa przeznaczona dla chłopców z niepełnosprawnością umiarkowaną. Ofiary będą zbierać ministranci przed kościołem.

5. We wtorek, 22 maja, przypada 23. rocznica pobytu papieża Jana Pawła II na terenie naszej diecezji. W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie z Parafialną Radą Duszpasterską i do spraw Ekonomicznych.

6. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na kościół.

7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i odwiedzenia internetowej strony naszej parafii.

8. Odpowiadając na prośbę wielu Parafian i Gości, aby to co jest w kościele i otoczeniu (choć omawiane już w kościele) spisać. Zbliżająca się 10. rocznica erygowania parafii sprawiły, że wydałem książkę, album „Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa”. Mam nadzieję, że książka pomoże nam lepiej przygotować się do Misji parafialnych i poświęcenia kościoła, które planujemy na 2019 rok, w 120. rocznicę poświęcenia ludzkości Najświętszemu Sercu Jezusa, 55. rocznicę pobytu abpa Karola Wojtyły Metropolity Krakowskiego w naszej wspólnocie, 20. rocznicę od rozpoczęcia budowy kościoła. Książka będzie dostępna od najbliższej niedzieli, ufam, że znajdzie miejsce w naszych rodzinach, czy jako prezent dla najbliższych.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 20.05.2018