Ogłoszenia - 27.05.2018

Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Wierzymy, że Bóg Ojciec posłał na świat swego Syna Jezusa Chrystusa, który umarł za nasze grzechy, zmartwychwstał i zesłał Ducha Świętego, napełniającego swą mocą cały Kościół.

OGŁOSZENIA:

W naszej Parafii przeżywamy uroczystość prymicyjną ks. Sławomira Pietraszko
Ks. Neoprezbiter prosi, aby zamiast kwiatów złożyć ofiarę na Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci w Strumieniu prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Szkolnych Notre Dame. To placówka całodobowa przeznaczona dla chłopców z niepełnosprawnością umiarkowaną. Ofiary będą zbierać ministranci przed kościołem.

1. Przed nami ostatnie nabożeństwa majowe: od poniedziałku do środy o godz. 17.30. W środę Msza św. o godz. 17.30 a później nabożeństwo majowe, ze względu na Bierzmowanie w Radziechowach.

2. W czwartek, 31 maja przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Poprzez udział w procesji składamy publiczne świadectwo wiary  i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu.
Msze św. o godz. 8.30 – po Mszy św. procesja, następna Msza św. zaraz po procesji ok. godz. 11.00. Trasa procesji będzie przebiegać: kościół – Poddzielec - skrzyżowanie dróg na Bugaju.
Proszę o przygotowanie ołtarzy:
Ołtarz I – przy kaplicy przygotowują mieszkańcy Dolna Słotwina  
Ołtarz II – przy drodze prowadzącej na Przysłop mieszkańcy Słotwina nad kościołem
Ołtarz III – przy kapliczce na posesji PP. Adama i Marii Konior przygotowują mieszkańcy Poddzielca
Ołtarz IV – przy drodze prowadzącej na Bugaj przygotowują mieszkańcy Bugaja
Zwracam się do wszystkich parafian, aby uczcili Pana Jezusa w tym dniu Bożego Ciała jak najliczniejszą obecnością. proszę o uświetnienie tej uroczystości. Strażacy, Panie z Koła Gospodyń w strojach regionalnych, organizacje społeczne ze swoimi Pocztami Sztandarowymi. Dzieci Komunijne i z kl. III w strojach liturgicznych, wszyscy  lektorzy i  ministranci, dzieci sypiące kwiaty do I klasy włącznie oraz małych chłopców z dzwoneczkami, dzieci niosące poduszki. O pilnowanie porządku i zapewnienie bezpieczeństwa w czasie procesji proszę Strażaków. W tym dniu udekorujmy nasze okna symbolami eucharystycznymi nie tylko na trasie procesji, ale również w całej Parafii.
Próba sypania kwiatków w poniedziałek i środę o godz. 17.00. Proszę o pomoc Panią Marię Binda-Sapeta.
Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach eucharystycznych z procesją w oktawie Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej. W niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 10.30

3. W piątek, 1 czerwca – wspomnienie Św. Justyna, męczennika. W tym dniu modlimy się za wszystkie dzieci z racji przypadającego ich święta. Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych od godz. 14.00, chorych proszę wcześniej zgłosić w zakrystii, spowiedź od godz. 16.30. Tego dnia rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe połączone są z Mszą św. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa i kształtowania swego serca na wzór Najświętszego Serca Jezusowego.

4. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 6.30 godzinki do NMP, dziesiątka różańca o trzeźwość w naszych rodzinach.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 27.05.2018