Ogłoszenia - 03.06.2018

Chrystus Pan obecny w znakach świętej liturgii gromadzi nas na sprawowanie Ofiary eucharystycznej.

OGŁOSZENIA:

1. Zmiana tajemnic różańcowych, katecheza dla dorosłych po Mszy o godz. 8.30.

2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zachęcam do udziału w procesjach eucharystycznych po Mszy świętej wieczornej, a w niedziele po Mszy o 10.30. W czwartek na zakończenie oktawy, przynosimy do błogosławieństwa wianki z kwiatów i ziół leczniczych. Będziemy prosić, aby Bóg swoją opieką otaczał pola, łąki, lasy, strzegł je przed zatruciem i zniszczeniem oraz pozwolił im wydać obfite owoce dla naszego dobra. W oktawie Bożego Ciała i w czasie procesji zostawiamy czerwone kostki na parkingu dla uczestników procesji (wzdłuż muru). W niedzielę, w czasie sumy odpustowej parking będzie zamknięty. Wjazd tylko dla księży, bardzo proszę o zrozumienie.

3. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) we wtorek, 5 czerwca – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika
b) w piątek, 8 czerwca – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
c) w sobotę, 9 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

4. Uroczystość odpustowa w niedzielę, 10 czerwca. Sumę o godz. 11.30 odprawi i kazanie wygłosi Wikariusz Generalny ks. Marek Studenski, a o godz. 15.00 – uroczyste nieszpory, nabożeństwo czerwcowe. Kwesta Strażaków.
Zapraszam Poczty Sztandarowe, Strażaków, Koło Gospodyń Wiejskich w strojach regionalnych, dzieci sypiące kwiaty, chłopców z dzwoneczkami, niosących obrazy, świece, baldachim, feletrony, oraz wszystkich wiernych.

5. Podziękowanie dla Ks. Sławomira Pietraszko za podarowaną stułę rocznikową bł. Ks. Michała Sopoćki, pięciu ornatów dla naszej parafii oraz ofiarę pieniężną na witraże.

6. Pragnę serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i uświetnienie Uroczystości Bożego Ciała. Pocztom Sztandarowym, Strażakom za zapewnienie bezpieczeństwa podziękowanie składam na ręce Pana Prezesa i Naczelnika Straży. Kołu Gospodyń Wiejskich, Pani Marii Binda-Sapeta za przygotowanie dzieci do sypania kwiatków i przyszłych kandydatów na ministranta, Panu Organiście, Panu Kościelnemu, Lektorom i Ministrantom, Młodzieży, Paniom gotowym do niesienia świec, obrazów, feletronów, Panom niosącym baldachim, dzieciom sypiącym kwiaty, przygotowującym ołtarze, dekorację domów i posesji, podarowane kwiaty do kościoła całej Wspólnocie za liczny udział. Niech Chrystus obdarza Was Swoim błogosławieństwem.

7. W najbliższą niedzielę tradycyjnie Panowie z Parafialnej Rady zbierają ofiary na nasz kościół wpisując do księgi Ofiarodawców. Za złożoną ofiarę - serdeczne Bóg zapłać!

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 03.06.2018