Ogłoszenia - 10.06.2018

10 Niedziela Zwykła

Uroczystość odpustowa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa

„Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a ja was pokrzepię.  Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie  ukojenie dla dusz waszych” (Mt 11,28-29)

Ogłoszenia:

Przeżywamy dzisiaj uroczystość Odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Św. Jan Ewangelista kończy opis męki i śmierci Chrystusa na krzyżu : „Będą patrzeć na tego, którego przebili” J 19,37. W to przebite  Serce na krzyżu wpatrujemy się w naszej Parafii i kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. W Tym przebitym Sercu objawiła się w sposób szczególny miłość zbawcza i odkupieńcza. Jak pisze Papież Franciszek w Bulii na Jubileusz Miłosierdzia „Jezus z Nazaretu swoimi słowami, gestami i całą swoją osobą objawia miłosierdzie Boga”, „Z serca Przenajświętszej Trójcy, z nieprzeniknionych głębokości tajemnicy Boga, wytryska i nieprzerwanie płynie wielka rzeka miłosierdzia”.

1. Pragnę podziękować Wikariuszowi Generalnemu diecezji bielsko-żywieckiej a zarazem wizytatorowi katechetycznemu i dyrektorowi wydziału katechetycznego Ks. dr Markowi Studenskiemu za odprawienie Mszy św. wygłoszone kazania i modlitwę. Dziękuję za rozpalanie naszych serc miłością do Boga i ludzi. Na ręce Ks. Dziekana Piotra Pokojnikowa  składam podziękowanie także Kapłanom przybyłym na uroczystość Odpustową, Pocztom sztandarowym, Strażakom, Kołu Gospodyń Wiejskich, Panu Kościelnemu i Panu Organiście, Ministrantom, Paniom niosącym świece, obrazy, niosącym baldachim, dzieciom sypiącym kwiaty, Orkiestrze, całej Wspólnocie i Gościom za obecność, za wspólną modlitwę.

2. Trwają czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – nabożeństwa połączone są z Mszą św.

3. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) w poniedziałek, 11 czerwca – wspomnienie św. Barnaby, apostoła. Msza św. o godz.18.00 w intencji Ojczyzny w ramach nowenny przygotowującej nas do 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Patronować nam będzie Św. Andrzej Bobola. Jeden z patronów Polski. W II Rzeczypospolitej odznaczony Krzyżem Niepodległości. W tym roku mija 80 rocznica jego kanonizacji.  
b) w środę, 13 czerwca – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. Tego dnia o godz. 17.30 będziemy przeżywać kolejne nabożeństwo Fatimskie. Różaniec prowadzi i Figurę niesie Róża św. Urszuli Ledóchowskiej.
c) w czwartek, 14 czerwca – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
d) w piątek, 15 czerwca – wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy. W tym dniu oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji III piątku miesiąca. Nabożeństwo o godz. 17.30.

4. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na nasz kościół.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 10.06.2018