Ogłoszenia - 17.06.2018

Dziś przypada 11 niedziela zwykła. Wiosną i wczesnym latem z podziwem przyglądamy się przyrodzie budzącej się do życia, chociaż nie mamy na to żadnego wpływu. Niewidzialne siły działające w świece roślinnym są znakiem Bożej troski o środowisko naturalne. Podobnie ma się rzecz z Bożym działaniem w ludzkim życiu. Bezustannie w tajemniczy dla nas sposób Bóg dokonuje dzieła zbawienia. Jego królestwo rozrasta się pośród nas, bo On jest Panem.

OGŁOSZENIA:

1. Zachęcam do uczestnictwa w czerwcowych nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie z Akcją Katolicką

3. W środę, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy dzień Migranta i Uchodźcy.

4. W czwartek, 21 czerwca, przypada wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

5. W piątek, 22 czerwca, jest ostatnim dniem roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszam dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, wychowawców na Mszę świętą dziękczynna o godz. 8.00.Wieczorem dla młodzieży o godz. 18.00.

6. W przyszłą niedzielę, 24 czerwca, przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

7. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej oraz do odwiedzenia naszej strony parafialnej. W „Niedzieli” artykuł: „Seminarium nikomu nie zaszkodzi” rozmowa o powołaniu z Ks. Sławomirem Pietraszko. Zachęcam do nabycia tej gazety religijnej.

9. Nowożeńcom Marcie Byrdy i Filipowi Daca życzę błogosławieństwa Bożego w życiu małżeńskim i rodzinnym. Za złożoną ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać!

10. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na kościół.

11. Odpowiadając na prośbę wielu Parafian i Gości, aby to co jest w kościele i otoczeniu (choć omawiane już w kościele) spisać. Zbliżająca się 10. rocznica erygowania parafii sprawiły, że wydałem książkę, album „Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa”. Mam nadzieję, że książka pomoże nam lepiej przygotować się do Misji parafialnych i poświęcenia kościoła, które planujemy na 2019 rok, w 120. rocznicę poświęcenia ludzkości Najświętszemu Sercu Jezusa, 55. rocznicę pobytu abpa Karola Wojtyły Metropolity Krakowskiego w naszej wspólnocie, 20. rocznicę od rozpoczęcia budowy kościoła. Książka dostępna, ufam, że znajdzie miejsce w naszych rodzinach, czy jako prezent dla najbliższych.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 17.06.2018