Ogłoszenia - 01.07.2018

Dziś 13 niedziela zwykła. Śmierć człowieka – zwłaszcza bliskiej osoby – rodzi poczucie lęku i bezsilności. Wobec pojawiających się wówczas pytań, natchniony Autor Księgi Mądrości podaje zaskakującą odpowiedź w kwestii odpowiedzialności Stwórcy za śmierć stworzenia: Śmierci Bóg nie uczynił i nie cieszy się z zagłady żyjących (Mdr 1, 13). Swoją postawą Pan Jezus potwierdza słuszność tego zdania. Walczy On przecież ze słabością i śmiercią, uzdrawiając chorych i wskrzeszając umarłych. W pełni objawia się prawda, że ostatnie słowo nie należy do śmierci, lecz do życia wiecznego.

OGŁOSZENIA:

1. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) we wtorek, 3 lipca – święto św. Tomasza, apostoła
b) w piątek, 6 lipca – wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca.
- pierwszy czwartek – adoracja od godz. 20.00, o godz. 20.30 Msza św.
- pierwszy piątek – od godz. 14.00 odwiedziny chorych. Chorych proszę wcześniej zgłosić w zakrystii. Spowiedź święta od godz. 16.30
- pierwsza sobota – godzinki o NMP godz. 6.30 modlimy się o trzeźwość w naszych rodzinach

3. Nowożeńcom Angelice Kielak i Jarosławowi Juraszek życzę błogosławieństwa Bożego w życiu małżeńskim i rodzinnym. Za złożoną ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać!

4. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na Seminarium Duchowne.

5. Tradycyjnie w przyszłą niedzielę (II miesiąca) Panowie z Parafialnej Rady Duszpasterskiej będą zbierać ofiary na nasz kościół, wpisując do Księgi Ofiarodawców. Za każdą modlitwę oraz ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać.

6. Zbliżająca się 10. rocznica erygowania parafii sprawiły, że wydałem album „Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa”, w którym zostało opisane całe otoczenie kościoła wraz z tym co znajduje się wewnątrz świątyni. Zachęcam do nabycia tej książki jako prezentu dla najbliższych bądź jako pamiątki dla pokoleń.

7. Ofiara do puszek na odbudowę plebani w Juszczynie zniszczonej na wskutek pożaru w niedzielę 15 lipca 2018 roku.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 01.07.2018