Ogłoszenia - 29.07.2018

Dziś 17 niedziela zwykła. Napomnienie św. Pawła: Znoście siebie nawzajem w miłości (Ef 4, 2b) jest adresowane do nas. W każdej wspólnocie jest wielość ludzkich charakterów, talentów i zdolności, sympatii i antypatii, konfliktów i sporów, rozmaitych punktów spojrzenia na temat drogi Kościoła wyznaczonej przez Chrystusa. Pomimo tych zauważalnych różnic, istnieje jedno wspólne powołanie do wiary, jeden chrzest zanurzający nas w tajemnicy Syna Bożego. Jedność w wierze jest możliwa, gdy wszyscy okażą się gotowi podejść do siebie nawzajem z miłością i cierpliwie siebie znosić. Wskazanie Pawłowe jest zatem wciąż aktualne i podyktowane troską o poprawne relacje między ludźmi.

OGŁOSZENIA:

1. Po Mszy św. dokonam obrzędu pobłogosławienia samochodów i innych pojazdów mechanicznych oraz wszystkich kierujących tymi pojazdami. Oddając się mu w opiekę podczas kierowania pojazdami, pamiętajmy o rozwadze i ostrożności. Z lekkomyślnego braku odpowiedzialności należy się spowiadać i czynić poprawę.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) we wtorek, 31 lipca – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
b) w środę, 1 sierpnia – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. Tradycyjnie już sierpień ogłoszony jest przez Kościół w Polsce Miesiącem Trzeźwości. Starajmy się przeżyć go w duchu trzeźwości, tzn. nie piję, nie kupuję i nie częstuję alkoholem. Podejmijmy konkretne działania, aby z naszego życia wyeliminować zło, które istniej w różnej postaci z powodu alkoholu. Wielu z nas rezygnuje z picia alkoholu. W naszym kościele pod chórem jest wystawiona Księga Trzeźwości, gdzie można uzewnętrznić to zobowiązanie składając podpis w Księdze. Ci, którzy piją, że w imię Chrystusa ukrzyżowanego walczą ze swoją słabością. Nie pijący dają świadectwo, że życie bez alkoholu może być radosne i pełne. Księgi Trzeźwości będzie takim widocznym znakiem, że podejmujemy trud walki z nałogiem picia i jego skutkami.
b) w sobotę, 4 sierpnia – wspomnienie Św. Jana Mari Vianeya, prezbitera

3. W czwartek, 2 sierpnia przeżywać będziemy uroczystość odpustową w kaplicy ku czci  Matki Bożej Anielskiej. Msze św. w kaplicy o godz. 7.00 i 18.00. Mszę wieczorną odprawi i Słowo Boże wygłosi Neoprezbiter ks. Sławomir Pietraszko. Tego dnia przypada dzień odpustu Porcjunkuli, który wierni mogą uzyskać nawiedzając kościół parafialny i spełniając zwykłe jego warunki. W naszej Parafii odbywa się Wieczna Adoracja Najświętszego Sakramentu - plan:
8.00 - 9.00 mieszkańcy Poddzielca
9.00 - 10.00 Przedszkole i Szkoła Podstawowa
10.00 - 11.00 mieszkańcy Bugaja
11.00 - 12.00 Rodzice z małymi dziećmi
12.00 - 13.00 mieszkańcy Słotwiny nad kościołem
13.00 - 14.00 Róże Różańcowe
14.00 - 15.00 mieszkańcy Dolna Słotwina
15.00 - 16.00 Akcja Katolicka, Parafialna Rada Duszpasterska i ds. Ekonomicznych
16.00 - 17.00 Gimnazjum, Młodzież, KSM
17.00 - 18.00 Służba Liturgiczna
Z tą uroczystością związany jest Parafialny Festyn Rodzinny, który odbędzie się 5 sierpnia (tj. niedziela). To kolejna już zabawa bezalkoholowa dla całych rodzin, mająca na celu budowania i umacniania rodziny, integracji społeczności parafialnej Słotwiny, Bugaja i Poddzielca. Zapraszam wszystkich parafian i gości z innych parafii. Jeżeli ktoś chciałby podarować coś na tą uroczystość tak jak w ubiegłych latach, to do piątku proszę przynieść do zakrystii najlepiej po Mszach św. Zapraszam, aby nie zostawać w domu, tylko przyjść ze swoją rodziną na boisko sportowe LKS „Sokół” i zaprosić bliskich z innych parafii na wspólną zabawę.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek oraz pierwsza sobota miesiąca.
a) pierwszy piątek – od godz. 14.00 odwiedziny chorych - chorych proszę wcześniej zgłosić w zakrystii. Spowiedź święta od godz. 16.30
b) pierwsza sobota – godzinki o NMP godz. 6.30 modlimy się o trzeźwość w naszych rodzinach

5. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.30. Składka przeznaczona jest na potrzeby diecezji.

6. Pielgrzymka na nocne czuwanie do Częstochowy odbędzie się 21/22 października 2018 r. (z niedzieli na poniedziałek).

7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej oraz do odwiedzenia naszej internetowej strony.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 29.07.2018