Ogłoszenia - 05.08.2018

Dziś przypada 18 niedziela zwykła. Człowiek potrzebuje do życia pokarmu, odzienia, pracy i mieszkania. Te wszystkie potrzeby dotyczą troski o chleb. W Modlitwie Pańskiej Jezus uczy nas, byśmy prosili Boga o ziemski chleb, ale zwraca uwagę na potrzebę zaspokojenia głodu duchowego: Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych (Mt 4, 4b). Dlatego Jezus mówi sam o sobie: Ja jestem chlebem życia (J 6, 35). Kto przychodzi do Jezusa Chrystusa, już nie pragnie ani nie odczuwa głodu, gdyż On sam daje się jako Chleb, który obdarza życiem wiecznym.

1. Po Mszy św. o godz.8.30 zmiana tajemnic różańcowych, katecheza dla dorosłych „Sześć prawd wiary”

2. Dziś nasza PARAFIA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA  W SŁOTWINIE ZAPRASZA NA AKCJE KRWIODAWSTWA na placu kościelnym. Godziny rejestracji:9.00-13.00.Zabierz ze sobą dowód osobisty. Tą akcją chcemy wesprzeć ministranta Adasia, jego kolegów i koleżanki. Święty Jan Paweł II mówił: „Oddawać własną krew, dobrowolnie i bezinteresownie, to gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej TO DAR ŻYCIA… Niech dawcy krwi, którym należy się wdzięczność wszystkich, będą coraz liczniejsi we wszystkich częściach

3. Z uroczystością  Matki Bożej Anielskiej w kaplicy związany jest Parafialny Festyn Rodzinny. To już X zabawa bezalkoholowa dla całych rodzin, mająca na celu budowania i umacniania rodziny, integracji społeczności parafialnej Słotwiny, Bugaja i Poddzielca. Zapraszam wszystkich parafian i szanownych gości, całe rodziny do wspólnej zabawy i świętowania, dzisiaj na placu kościelnym na boisku sportowym LKS „Sokół” Rozpoczęcie o godz. Z tej okazji  można nabyć przy kaplicy lody.

4. Książka „Parafia NSPJ w Słotwinie" do nabycia w zakrystii, kaplicy.

a) w poniedziałek, 6 sierpnia – święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu o godzinie 8.00 w bazylice Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie zostanie celebrowana eucharystia na rozpoczęcie pieszej diecezjalnej pielgrzymki na Jasną Górę
b) w środę, 8 sierpnia – wspomnienie św. Dominika, prezbitera
c) w czwartek, 9 sierpnia – święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy
d) w piątek, 10 sierpnia - święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
e) w sobotę, 11 sierpnia – wspomnienie św. Klary, dziewicy. W czasie porannej eucharystii, w sposób szczególny modlić się będziemy w intencji Ojczyzny. Towarzyszyć nam będzie hasło: „Trzeźwość zadaniem na każdy czas”, zaś patronem będzie Bł. Bronisław Markiewicz. W tym dniu o godzinie 13.30 na wałach jasnogórskich będzie sprawowana Eucharystia na zakończenie pieszej pielgrzymki naszej diecezji.

6. Trwa miesiąc sierpień - pod chórem Parafialna Księga Trzeźwości. Podejmujmy postanowienia abstynencji, za najbliższych, którzy mają problem i nadużywają alkoholu.

7. W najbliższą niedzielę (II miesiąca) Panowie z Parafialnej Rady Duszpasterskiej zbierają ofiary na kościół wpisując do księgi Ofiarodawców. Za złożona ofiarę na potrzeby kościoła składam serdeczne Bóg zapłać!

8. Nowożeńcom Sabinie Wieczorek i Tomaszowi Śpiewak życzę błogosławieństwa w życiu małżeńskim i rodzinnym, Za złożoną ofiarę na kościół składam serdeczne Bóg zapłać!

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 05.08.2018