Ogłoszenia - 05.08.2018

Dziś przypada 18 niedziela zwykła. Człowiek potrzebuje do życia pokarmu, odzienia, pracy i mieszkania. Te wszystkie potrzeby dotyczą troski o chleb. W Modlitwie Pańskiej Jezus uczy nas, byśmy prosili Boga o ziemski chleb, ale zwraca uwagę na potrzebę zaspokojenia głodu duchowego: Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych (Mt 4, 4b). Dlatego Jezus mówi sam o sobie: Ja jestem chlebem życia (J 6, 35). Kto przychodzi do Jezusa Chrystusa, już nie pragnie ani nie odczuwa głodu, gdyż On sam daje się jako Chleb, który obdarza życiem wiecznym.

OGŁOSZENIA:

1. Po Mszy św. o godz.8.30 zmiana tajemnic różańcowych, katecheza dla dorosłych „Sześć prawd wiary”

2. Dziś nasza PARAFIA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA  W SŁOTWINIE ZAPRASZA NA AKCJE KRWIODAWSTWA na placu kościelnym. Godziny rejestracji:9.00-13.00.Zabierz ze sobą dowód osobisty. Tą akcją chcemy wesprzeć ministranta Adasia, jego kolegów i koleżanki. Święty Jan Paweł II mówił: „Oddawać własną krew, dobrowolnie i bezinteresownie, to gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej TO DAR ŻYCIA… Niech dawcy krwi, którym należy się wdzięczność wszystkich, będą coraz liczniejsi we wszystkich częściach

3. Z uroczystością  Matki Bożej Anielskiej w kaplicy związany jest Parafialny Festyn Rodzinny. To już X zabawa bezalkoholowa dla całych rodzin, mająca na celu budowania i umacniania rodziny, integracji społeczności parafialnej Słotwiny, Bugaja i Poddzielca. Zapraszam wszystkich parafian i szanownych gości, całe rodziny do wspólnej zabawy i świętowania, dzisiaj na placu kościelnym na boisku sportowym LKS „Sokół” Rozpoczęcie o godz. Z tej okazji  można nabyć przy kaplicy lody.

4. Książka „Parafia NSPJ w Słotwinie" do nabycia w zakrystii, kaplicy.

5. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) w poniedziałek, 6 sierpnia – święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu o godzinie 8.00 w bazylice Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie zostanie celebrowana eucharystia na rozpoczęcie pieszej diecezjalnej pielgrzymki na Jasną Górę
b) w środę, 8 sierpnia – wspomnienie św. Dominika, prezbitera
c) w czwartek, 9 sierpnia – święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy
d) w piątek, 10 sierpnia - święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
e) w sobotę, 11 sierpnia – wspomnienie św. Klary, dziewicy. W czasie porannej eucharystii, w sposób szczególny modlić się będziemy w intencji Ojczyzny. Towarzyszyć nam będzie hasło: „Trzeźwość zadaniem na każdy czas”, zaś patronem będzie Bł. Bronisław Markiewicz. W tym dniu o godzinie 13.30 na wałach jasnogórskich będzie sprawowana Eucharystia na zakończenie pieszej pielgrzymki naszej diecezji.

6. Trwa miesiąc sierpień - pod chórem Parafialna Księga Trzeźwości. Podejmujmy postanowienia abstynencji, za najbliższych, którzy mają problem i nadużywają alkoholu.

7. W najbliższą niedzielę (II miesiąca) Panowie z Parafialnej Rady Duszpasterskiej zbierają ofiary na kościół wpisując do księgi Ofiarodawców. Za złożona ofiarę na potrzeby kościoła składam serdeczne Bóg zapłać!

8. Nowożeńcom Sabinie Wieczorek i Tomaszowi Śpiewak życzę błogosławieństwa w życiu małżeńskim i rodzinnym, Za złożoną ofiarę na kościół składam serdeczne Bóg zapłać!

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 05.08.2018