Ogłoszenia - 12.08.2018

Dziś przypada 19 niedziela zwykła. W czasie każdej Eucharystii słyszymy słowa zaproszenia do pełnego uczestnictwa w Uczcie: Bierzcie i jedzcie; Bierzcie i pijcie z tego wszyscy. Posiłek należy do zwyczajnych zadań codzienności. Jednak przyjmując w czasie Eucharystii Ciało i Krew Pańską, otrzymujemy dar absolutnie wyjątkowy: Jezus Chrystus ofiaruje się ludzkości, wydaje się w nasze ręce. Obdarza nas swoim życiem i jest pośród nas obecny.

OGŁOSZENIA:

1. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) w poniedziałek, 13 sierpnia sąsiednia archidiecezja krakowska oddaje cześć Najświętszej Maryi Pannie Kalwaryjskiej. W tym dniu w naszym kościele Nabożeństwo Fatimskie. Gromadzimy się o godz. 17.30 przy kapliczce, następnie  różaniec, Msza św. i procesja. Różaniec poprowadzi i Figurę niesie Róża Świętej Rodziny. Proszę zabrać świece.
b) we wtorek, 14 sierpnia – uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, Patrona naszego Kościoła lokalnego. Modlimy się w intencji całej Diecezji oraz polecamy Bogu naszych biskupów, prezbiterów oraz ich duszpasterską posługę
c) w środę, 15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia  Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Msze św. odprawiane będą tak jak w niedzielę. Wdzięczni Maryi za opiekę przynosimy bukiety z ziół i kwiatów. Po każdej Mszy św. zostaną pobłogosławione. Poświęcone wiązanki zaniesiemy do domu, niech umieszczone przy wizerunku Maryi, ciągle przypominają nam o wielkich rzeczach jakie czyni dla nas Pan Bóg. Składka tego dnia przeznaczona jest na budowę Domu Księży Emerytów w Andrychowie.
d) w piątek, 17 sierpnia – wspomnienie św. Jacka, prezbitera. W tym dniu czcimy Boże Miłosierdzie z racji trzeciego piątku miesiąca

2. Za nami X Parafialny Festyn Rodzinny. Pragnę podziękować organizatorom: Akcji Katolickiej, LKS „Sokół”, KGW, KSM, OSP Słotwina.
Szczególne podziękowania składam wszystkim, którzy uczestniczyli w licytacjach,  konkursach, meczu, pokazach w śpiewie. Panią za wspaniałe wypieki, przygotowującym posiłki, obsługującym, tym którzy przekazali upominki i kwoty pieniężne, produkty spożywcze na organizację.
Niech Bóg Wam wynagrodzi i błogosławi! Ofiaruję za Was to co najcenniejsze – Mszę św. w intencji zaangażowanych, ofiarodawców i uczestników Parafialnego Festynu Rodzinnego, która będzie odprawiona 15 sierpnia (środa) o godz.8.30.

3. Pod chórem znajduje się Parafialna Księga Trzeźwości.

4. Zachęcam do lektury prasy katolickiej oraz do odwiedzenia naszej internetowej strony parafialnej.

5. Nowożeńcom Paulinie Konior i Radosławowi Pawlaczyk życzę błogosławieństwa Bożego w życiu małżeńskim i rodzinnym. Za złożoną ofiarę na kościół składam serdeczne Bóg zapłać!

6. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na kościół.

7. Podziękowanie wspólnoty Parafialnej z Juszczyny.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 12.08.2018